Ojciec Rydzyk zorganizował urodziny Radia Maryja! W sieci zawrzało!

Ojciec Rydzyk zorganizował urodziny

Ojciec Rydzyk zorganizował urodziny Radia Maryja, a w sieci zawrzało. Nie da się ukryć, że wzbudziło to mnóstwo kontrowersji nie tylko z powodu liczby uczestników, ale również braku maseczek podczas uroczystości. Podczas nabożeństwa nie zabrakło głośnych nazwisk z partii rządzącej! Zobaczcie!

29. urodziny Radia Maryja zostały zorganizowane w sobotę 5 grudnia w Sanktuarium w Toruniu. Na uroczystej mszy świętej pojawiło się kilkunastu biskupów. W pierwszych rzędach mogliśmy również dostrzec polityków z partii PiS, których nie mogło zabraknąć tego dnia. W sieci wybuchła burza. Pojawiają się również głosy, że tym samym Ojciec Tadeusz Rydzyk wymierzył policzek polskiemu społeczeństwu, nie zwracając uwagi na obostrzenie, które cały czas obowiązują w Polsce. Pojawiają się również głosy, że jest to sprawa dla prokuratury!

Ojciec Rydzyk zorganizował urodziny Radia Maryja!

Na zdjęciach z mszy, które pojawiły się w sieci, możemy zobaczyć, że Sanktuarium niemal pękało w szwach. Tego dnia udział w celebracji wzięli m.in. szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, kierujący resortem obrony Mariusz Błaszczak oraz wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Pojawili się również Ryszard Czarnecki, Jacek Ozdoba oraz Michał Woś.

Ojciec Rydzyk zorganizował urodziny Radia Maryja! W sieci zawrzało!

W mediach pojawia się coraz więcej informacji związanych z odprawioną mszą świętą. Redemptorysta odniósł się również do sprawy oskarżonego o tuszowanie pedofilii w Kościele biskupa Edwarda Janiaka słowami:

To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże.

Co więcej, posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus już zapowiedziała, że złoży wniosek do prokuratury. W sieci swoje stanowisko w tej sprawie dosadnie wyraził Szymon Hołownia, który trzeba przyznać, nie owija w bawełnę. Obszerny post kandydata na prezydenta RP, jak zawsze odbił się szerokim echem. Już na wstępie zaznaczył, że Ojciec Tadeusz Rydzyk nie zasługuje na takie zwracanie się do niego:

Rydzyk (bo mówienie o nim per „Ojciec” to obelga dla ojców) urządził w sobotę w Toruniu imprezę liturgiczno-polityczną z okazji kolejnej rocznicy założenia Radia Maryja. Urządził ją-co wyraźnie wynika ze zdjęć – bezczelnie naginając przepisy, które milionom Polaków zabraniają w czasie pandemii spotkać się w gronie większym, niż 5 osób, a w kościołach wyznacza restrykcyjny limit frekwencji (1 os./15 m kw. przy 1,5 m odstępu). Coz znamienne- w tej kpinie z prawa brali udział ministrowie rządu, który te zasady wprowadzał: Ziobro i Błaszczak […].

Pojawił się również komentarz dr. Grzesiowskiego, który zaznaczył, że wszystkich biorących udział w mszy świętej z okazji urodzin Radia Maryja powinno się wysłać na przymusową kwarantannę:

Nie ma żadnych wątpliwości, że to jest zagrożenie epidemiczne i tak to powinno być traktowane. Teraz należałoby wszystkich tych ludzi wysłać na przymusową kwarantannę, skoro złamali zasady

Zobaczcie również: Tadeusz Rydzyk wpadł w szał na antenie Radia Maryja. Mocne słowa w stronę wiernych!

Źródło: O2.pl, Onet.pl, Facebook, Instagram.