Nieoficjalnie: rząd zniesie obostrzenia dla zaszczepionych na COVID-19!

nieoficjalnie rząd zniesie obostrzenia

Nieoficjalnie: rząd zniesie obostrzenia lub ich część dla osób, które zaszczepią się na COVID-19! Ma to być niejaka zachęta do wzięcia udziału w programie masowych szczepień. Krążą bowiem głosy, że sporo osób nie jest zainteresowanych takim działaniem – stąd też takie działania rządu. Na razie mówi się o tym w kuluarach, ale na dniach wszystko ma zostać potwierdzone. Jak podaje Wirtualna Polska, chodzi przede wszystkim o zdjęcie z zaszczepionych obowiązku noszenia maseczek.

Nieoficjalnie: rząd zniesie obostrzenia dla zaszczepionych na COVID-19! Maseczki nie będą obowiązkowe dla osób, które się zaszczepią?

Benefity dla osób, które zdecydują się zaszczepić na COVID-19? Wiele na to wskazuje! Taki pomysł już dużo wcześniej sondowały osoby ściśle związane z WHO, a teraz okazuje się, że właśnie tego typu strategię może obrać Polska. Jak podaje Wirtualna Polska, nasz rząd może już na dniach ogłosić szczegóły strategii masowych szczepień. Aby zachęcić społeczeństwo do wzięcia udziału w szczepieniach, oferowane mogą być benefity w postaci znoszenia obostrzeń dla osób, które przyjęły szczepionkę.

Jak podaje wp.pl, zrezygnowanie z maseczki będzie możliwe pod dwoma warunkami. Pierwszy z nich to rzecz jasna szczepienie na COVID-19. Drugi to posiadanie zaświadczenia, że takowe się odbyło. Trzeba będzie jednak zawsze mieć je przy sobie.

ZOBACZ TAKŻE: SZCZUR GIGANT Z PODLASIA! JEGO ZDJĘCIA PODBIŁY POLSKI INTERNET – „16 KILOGRAMÓW ŻYWEJ WAGI” [FOTO]

Minister zdrowia Adam Niedzielski – „Osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom

Minister zdrowia Adam Niedzielski temat nadchodzących wielkimi krokami szczepień podjął już na piątkowej konferencji prasowej:

Analizujemy w tej chwili różne warianty. Gdy pokażemy strategię, będą w niej zachęty.

Po czym dodał:

Osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom. Na tę chwilę jeszcze nie podjęliśmy decyzji, które to będą wskazania.

Według Wirtualnej Polski niemal pewne jest jednak, że chodzi o nakaz noszenia maseczki. Co ciekawe, podobnie może być w przypadku międzynarodowych lotów. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że bez szczepienia na COVID-19 podróże samolotem będą niemożliwe lub bardzo utrudnione.

Jak natomiast będzie to wyglądać w Polsce? Szczegóły i potwierdzenie doniesień Wirtualnej Polski powinniśmy poznać już lada dzień.

źródło: PAP, Wirtualna Polska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.