Spacer w chmurach: Dolní Morava – jak dojechać, bilety, zdjęcia

To z pewnością jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Czechach. Zachęca ludzi, którzy masowo odwiedzają to miejsce. Spacer w chmurach, czyli oryginalna konstrukcja, przypominająca kolejkę albo, jak mówi sam architekt, chaos związany z lotem ćmy. Znana ze względu na niesamowite widoki z samej góry, które zapierają dech w piersiach. 

Spacer w chmurach jak dojechać

Dla fanów podróży mamy dobrą informację, gdyż ta atrakcja znajduje się bardzo blisko polskiej granicy. Położony na zboczu góry Slamnik w Dolní Morava na wysokości 1116 m.n.p.m. Konstrukcja przypominająca wieżę, lub jak podał sam architekt, lot ćmy przypominający chaos. Ma 55 metrów wysokości. Dzięki temu, widoki po wejściu na szczyt są zaskakująco piękne – widać dolinę rzeki Morawy. Oczywiście wybierając się w to miejsce, warto pamiętać, aby sprawdzić wcześniej pogodę, gdyż w przypadku zachmurzenia lub mgły, nie widać nic.

Dostępne są również szlaki, którymi możemy dostać się na górę, na przykład niebieski szlak. Droga zajmie wam mniej więcej 1,5 godziny drogi.

Najlepiej dojechać tam samochodem. Jeżeli nie macie auta, można się z kimś zabrać.

Spacer w chmurach atrakcje

Piękne widoki na dolinę rzeki Morawy oraz na cały masyw Śnieżnika to jedne z wielu zalet tego miejsca. Długość ścieżki to 700 metrów, dlatego jest sporo czasu na zwiedzanie i podziwianie krajobrazu. Można wybrać klasyczną trasę, jednak przygotowana została specjalna kładka z sieci, pod którą jedyne co widać to przepaść. Dostarcza to z pewnością sporą dawkę adrenaliny. Jeżeli to za mało, znajduje się również zjeżdżalnia. Można nią zjechać od szczytu na dolny poziom konstrukcji.

Obiekt dostosowany jest dla tych głodnych wrażeń jak i rodzin z dziećmi. Dlatego odwiedzają to miejsce spore grupy ludzi. Jeżeli chcecie wejść na szczyt pieszo, jak najbardziej jest to możliwe. Dla tych bardziej leniwych, lub nie mogących wejść tam o własnych siłach, proponujemy skorzystanie z wyciągu.

Spacer w chmurach bilety

Ceny biletów są przystępne. Osoby dorosłe będą musiały zapłacić 350 koron, czyli mniej więcej 60 zł (w przypadku skorzystania z wyciągu w jedną stronę). 490 koron, gdy zdecydujecie się wjechać i zjechać, natomiast jeżeli interesuje was tylko wejście na wieżę koszt maleje do 240 koron, czyli 40 zł.

Dzieci do lat 15 będą musiały zapłacić około 20-30 złotych.  Z pewnością jest to dobre rozwiązanie na spędzenie wspólnego czasu i dostarczenie sobie trochę adrenaliny. Możecie odwiedzać to miejsce w godzinach od 9:30 do 17:30.

źródło zdjęć: dolnimorava.cz

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.