TOP 10: ranking najlepszych zagranicznych raperów

Od dawna jest wiele kontrowersji dotyczących zestawień najlepszych muzycznych artystów. To samo dotyczy raperów. Zarówno tych zagranicznych jak i polskich. Wiele osób ma odmienne zdania i nie zawsze zgadzają się w wyborze swoich ulubieńców. Dlatego my stworzyliśmy top 10: ranking najlepszych zagranicznych raperów.

Ranking najlepszych zagranicznych raperów

Skupiliśmy się zarówno na reprezentantach, którzy są na scenie muzycznej od dłuższego czasu, jak i młodszych przedstawicieli. Mieszają różne style, wzbijając się na szczyty list przebojów. Zaczynamy!

J.Cole

Urodzony w 1985 roku, od pierwszych lat mieszkał w Fayetteville. Kiedy zetknął się pierwszy raz z tworzeniem muzyki? Już w wieku 13 lat. Aktualnie jeden z bardziej docenionych raperów na świecie. Fani docenili jego twórczość, przede wszystkim przez teksty i tematy, które porusza artysta. Dodatkowo Jermaine udziela się społecznie, bardzo często pojawia się na uczelniach w Stanach, aby podzielić się swoim spojrzeniem na świat i doświadczeniami. Jego najlepszym wydawnictwem jest 2014 Forest Hills Drive, za które otrzymał platynową płytę. Najlepszy kawałek z tej płyty? Zdecydowanie No Role Modelz.

Post Malone

Ten 24-latek jest przykładem jak można zrobić spektakularną karierę przez udostępnienie jednej piosenki na Soundcloud, White Iverson. Mowa o spektakularnym sukcesie, gdyż kawałek pokrył się potrójną platyną.  W związku z tym, od kameralnych koncertów w klubach, aktualnie zamyka swoimi koncertami największe festiwale, ogłaszany jako headliner. Eksperymentuje z różnymi gatunkami muzycznymi, przede wszystkim ciekawym połączeniem jest country. Oprócz rapu to drugi ulubiony klimat, który można wyłapać w jego twórczości. W tym roku odwiedzi Polskę na Kraków Live Festival! Polecamy tam być.

Travis Scott

Urodził się w 1992 roku w Houston. Największy rozgłos dał mu jego pierwszy album Rodeo, natomiast singiel Antidote to prawdziwy hit, goszczący na większości imprez. To, co dzieje się na jego koncertach, przechodzi wszelkie oczekiwania. To zdecydowanie spektakularne widowiska, w których udział bierze ogrom ludzi. Jeszcze kilka lat temu dawał koncerty dosłownie dla garstki osób. Jego najlepsze wydawnictwo to album Astraworld, który zebrał bardzo dobre recenzje. Dodatkowo, w tym roku wystąpi na Open’erze!

Joey Badass

Pochodzi z Nowego Jorku i ma zaledwie 24 lata. Może się pochwalić licznymi kolaboracjami m.in. J. Cole, Schoolboy Q czy Asap Rocky. Jeżeli chodzi o jego wydawnictwa, w 2013 roku światło dziennie ujrzało Summer Knights, uważane za jeden z lepszych projektów. Joey jest założycielem kolektywu Pro Era. Pomimo młodego wieku, zdecydowanie osiągnął już spory sukces, a nie zwalnia tempa.

Tyler,the Creator

To zdecydowanie najbardziej charakterystyczna postać w tym zestawieniu. Początki jego twórczości wzbudzały ogromne kontrowersje, a to za sprawą jego tekstów, które media określały jako nawołujące do przemocy oraz przepełnione homofobią. Jeden z członków działającej kiedyś grupy Odd Future. Aktualnie jest projektantem mody, grafikiem. Brał też udział w Loiter Squad, wraz z członkami grupy. Jego najnowszy album IGOR właśnie znalazł się na 1 miejscu listy Billboard.

Vince Staples

25-latek współpracował z wyżej wymienionym raperem, brał udział w większości festiwali muzycznych. W 2015 roku jego EP-ka Prima Donna została okrzyknięta jednym z lepszych projektów młodego rapera. Ulubiona piosenka? Zdecydowanie Big Fish. Artysta został zaproszony w 2018 roku na Open’era. 

Skepta

Tym razem mowa o brytyjskim przedstawicielu sceny muzycznej. Prekursor gatunku grime oraz rapu prosto z UK. Wyszedł poza granice kraju i chętnie współpracuje z raperami ze Stanów m.in. z Asap Rockym. Dodatkowo prężnie działa w świecie mody. Można go zobaczyć na pokazach różnych projektantów, a niecodziennym stylem potwierdza swój indywidualizm. Shutdown to bezkonkurencyjnie największy hit artysty, który można usłyszeć na największych klubowych imprezach. 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

A message to say I love you all, I’ve been working hard and I’m more focused than ever. Changed my album title cos #SkLEVEL is a 2018 pattern. New year, new name. @slowthai album first tho.. see you soon ⏳⏳ – Skep 💘

 

Post udostępniony przez Skepta (@skeptagram)

Drake

To jeden z nielicznych raperów, który ma za sobą rekordy w ilości odtworzeń na portalach muzycznych. Mowa o miliardach wyświetleń. Nic nie dzieje się bez powodu. Niektórzy zarzucają mu zbyt romantyczny styl określając jego piosenki jako wyciskacze łez. Jednak Drake się nie zatrzymuje, a każdy jego album to arcydzieło. God’s Plan i Controlla to nasze ulubione kawałki. 

Schoolboy Q

Członek TDE pochodzący z Los Angeles. Ma za sobą już 4 solowe albumy, każdy z nich wysoko na listach muzycznych. Jego koncerty są wyprzedane, a energia podczas występów oczywiście jest ogromna. Znany ze swojego luźnego stylu bycia, łączy siły z innymi raperami, tworząc prawdziwe hity. Niedawno miała miejsce premiera jego nowego albumu CrasH Talk. W Polsce można było go spotkać na dwóch koncertach i szczerze, mamy nadzieję na ogłoszenie go latem u nas w kraju. 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

Was tHinkin of sum corny as caption 2 write 2 get y’all Hyped about tHe album… so fuck It. THis niggaH took da pic braH @xonie_

 

Post udostępniony przez ScHoolboy Q (@groovyq)

Kendrick Lamar

Kolega wyżej wymienionego Schoolboya Q. Jego sukces rozpoczął się po wydaniu Section.80. W związku z tym kariera nabierała tempa. Nagrodzony wieloma statuetkami m.in. Grammy za najlepszy rap album czy MTV Music Awards. Utwór HUMBLE z albumu DAMN. pokrył się 7-krotną platyną. Aktualnie jeden z bardziej docenianych artystów na świecie. 

Podsumowując, to tylko niektórzy raperzy wyróżniający się w świecie muzyki. Każdy z was ma zapewne inne zestawienie, jednak my postanowiliśmy przedstawić te nazwiska. 

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.