Stoch i Kubacki wygrali trening przed kwalifikacjami

W Japonii rozpocznie się niebawem Puchar Świata w skokach narciarskich. W piątek odbędą się kwalifikacje przed sobotnim konkursem. Tymczasem Stoch i Kubacki wygrali trening przed kwalifikacjami.

Stoch i Kubacki wygrali trening

Polscy kibice skoków narciarskich mają się z czego cieszyć. Przed kwalifikacjami, w treningu, Kamil Stoch okazał się najlepszy w pierwszej serii na Okurayamie. Reprezentant naszego kraju skoczył na 135,5, metra. Oprócz Dawida Kubackiego i Kamila Stocha, do Japonii Polacy udali się w nietypowym składzie. Z kadry A pojechał jeszcze tylko Piotr Żyła. Natomiast zespół uzupełniają Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

Stoch i Kubacki – nasza nadzieja narciarska

Kamil Stoch w Pucharze świata w Sapporo w treningowych skokach wygrał pierwszą część. Natomiast w drugim treningu zwyciężył Kubacki. Stoch okazał się bezkonkurencyjny skacząc 135,5 metra. Pierwszy trening poszedł też dobrze Piotrowi Żyle. Skoczył on 128 metrów i zakończył na szóstej pozycji. Co ważne, słabo skoczyli faworyci – Karl Geiger i Ryoyu Kobayashi. Obaj nie skoczyli ponad 110 metrów. Co więcej, taki wynik dał im miejsca dopiero w piątej dziesiątce.

Drugi trening przed zawodami w Sapporo

Drugi trening zdominował Dawid Kubacki. Skoczył 137 metrów i wygrał zdecydowanie ten trening. Niemniej jednak Kamil Stoch zaprezentował się podobnie dobrze. Po skoku na 128 metrów zajął czwarte miejsce. Niestety podczas obu serii treningowych dokuczał skoczkom wiatr. Jednocześnie oznacza to spore różnice w rekompensatach.

Kwalifikacje i konkursy w Sapporo 2020

Puchar Świata w Sappro zacznie się w piątek 31 stycznia od kwalifikacji. Z kolei konkursy indywidualne będą się odbywać w sobotę 1 lutego o godz. 08:30 czasu polskiego i w niedzielę 2 lutego o godz. 02:00. Tymczasem my trzymamy kciuki za naszych i liczymy im dobrego noszącego wiatru!

Klasyfikacja generalna

Obecnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich pierwsze trzy miejsca zajmują: Karl Geiger (Niemcy), Stefan Krafl (Austria) i Ryoyu Kobayashi (Japonia). Z kolei Dawid Kubacki zajmuje obecnie czwarte miejsce, a Kamil Stoch szóste. Natomiast w klasyfikacji narodów Polska zajmuje czwarte miejsce.

Źródło zdjęcia: sport.onet.pl

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.