Ozzy Osbourne choruje na Parkinsona – wyznanie muzyka

We wtorkowym wywiadzie Ozzy Osbourne wyjawił, że cierpi na poważną chorobę. Z pewnością zasmucił tą wiadomością wielu zatroskanych fanów. Niestety, Ozzy Osbourne choruje na Parkinsona.

 

Ozzy Osbourne choruje na Parkinsona

Legendarny rockman wyznał we wtorek, że na Parkinsona choruje od roku. Na szczęście zdiagnozowano u niego łagodną formę choroby. Badania rozpoczęły się od objawów po ostatnim koncercie, jaki zagrał Ozzy. Występ miał miejsce w sylwestra 2018 roku i to właśnie wtedy muzyk doznał poważnego upadku. Po nim przeszedł operację szyi, co uszkodziło wszystkie jego nerwy. Odczuwał drętwienie, stąd badania pod kątem Parkinsona. Od tego czasu muzyk odwołał wszystkie koncerty zaplanowane na zeszły rok.

 

Ozzy Osbourne – kim jest?

Ozzy Osbourne to w rzeczywistości John Michael Osbourne. Urodził się w 1948 roku w Birmingham. To brytyjski wokalista, muzyk i autor tekstów. Uznawany jest za legendę heavy metalu, jednego z najlepszych wokalistów wszech czasów. Bywa też nazywany największym skandalistą światowej muzyki. Głównie za sprawą tego, że wiele lat był uzależniony od alkoholu i narkotyków. Dodatkowo wywołał skandal kiedy np. oddał mocz na pomnik Alamo lub odgryzł głowy nietoperzowi i gołębiowi. Był wieloletnim członkiem grupy Black Sabbath założonej w 1968 roku. Oprócz tego jest zdobywcą trzech nagród Grammy.

 

Nowości muzyczne Ozzy’ego

W ostatnim czasie brytyjska legenda – Ozzy Osbourne wydał kilka nowych utworów. Jednym z nich jest dość nietypowa kooperacja z raperem Post Malone’m. Chodzi o utwór „Take What You Want”. Innym, dość znanym w ostatnim czasie kawałkiem jest ten z najnowszej płyty „Ordinary Man”. Piosenkę nagrał z… Eltonem Johnem. Co ważne, album ukaże się 21 lutego i będzie to jego pierwsza od niemal 10 lat solowa płyta.

 

Choroba Parkinsona – objawy

Choroba Parkinsona jest chorobą ośrodkowego układu nerwowego przejawiającą się spowolnieniem ruchowym, drżeniem kończyn i sztywnością mięśni. Objawy tej choroby narastają powoli i stopniowo w ciągu kilku lat. Początkowo są to: osłabienie, zmęczenie, spowolnienie ruchowe i niezgrabność w ruchach. Jednak po pewnym czasie dochodzą inne objawy. Należą do nich:

  • zaburzenia równowagi
  • trudności z wstawaniem z krzesła lub łóżka
  • pochylenie sylwetki do przodu
  • drżenie rąk, nóg lub głowy
  • problemy z rozpoczęciem ruchu
  • trudności w myciu, jedzeniu czy ubieraniu się.

Źródło zdjęcia: nbcnews.com

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.