GIGANTYCZNY pająk w domu w Australii! Właściciel pozwolił mu tam żyć przez rok

gigantyczny pająk

Gigantyczny pająk w domu w Australii! Sieć obiegły szokujące zdjęcia potężnego pajęczaka, któremu właściciel przez rok pozwolił mieszkać w swoim domu w Queensland. Przez ten czas urósł on jednak do niewiarygodnych rozmiarów. Jak jednak można przeczytać w Internecie – nie jest on niebezpieczny dla mieszkańców, mimo tego, że kolana uginają się na sam jego widok. Mało tego – ma wiele zalet. Chroni bowiem dom przed innymi szkodnikami. Ale czy umielibyście w spokoju żyć w mieszkaniu, mając świadomość, że znajduje się w nim taki lokator?

Gigantyczny pająk w domu w Australii! Właściciel pozwolił mu tam żyć przez rok

Zdecydowana większość ludzkiej populacji nie darzy pająków zbyt wielką sympatią. Mało tego – pająki bardzo często powodują lęk, a wiele osób cierpi na tak zwaną arachnofobię, czyli paniczny, paraliżujący wręcz strach przez pająkami. I choć w Polsce spotkanie naprawdę dużego okazu to rzadkość, w innych zakątkach świata nie ma z tym najmniejszego problemu.

Na myśl o wielkich pająkach, natychmiast do głowy przychodzi Australia lub kraje południowoamerykańskie. Warto jednak dodać, że wielkość pająka często nie jest równomierna z tym, jak groźny to osobnik. Czasami śmiertelne ukąszenia mogą zadawać te małe, zdawałoby się zupełnie nieszkodliwe.

Ale jakie można mieć skojarzenia, patrząc na fotografię z pewnego domu w Queensland, która niedawno obiegła sieć? Jak się okazuje, ten wielki osobnik w mieszkaniu właściciela przebywał ponad rok. Wtedy też został po raz pierwszy zauważony, jednak mężczyzna darował mu życie. Nie spodziewał się jednak, że pająk urośnie do takich rozmiarów.

gigantyczny pająk

ZOBACZ TAKŻE: 240-KILOGRAMOWY BLOGER VS DROBNA KOBIETA UPRAWIAJĄCA SPORTY WALKI – TAKIEGO POJEDYNKU W MMA JESZCZE NIE BYŁO. NIEZWYKŁE STARCIE NA GALI MMA W ROSJI. FREAK FIGHT W PRAWDZIWYM WYDANIU, ZOBACZ NAGRANIE!

Pająk w teorii niegroźny dla ludzi – za to bardzo przydatny w gospodarstwie domowym

W sieci momentalnie zaroiło się od komentarzy pod zdjęciem wielkiego pająka. Udostępniono je między innymi w australijskim 7News Brisbane. Pisał o nim także portal 9gag.com, a wzmianka o pajęczaku pojawiła się nawet w portalu KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe.

Co jednak ciekawe, internauci powołując się na różne źródła podają, że widziany na zdjęciu pająk nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzi. Mało tego – może się okazać bardzo przydatny w gospodarstwie domowym, niwelując obecność innych insektów. Ale czy odważylibyście się trzymać taki okaz pod swoim dachem?

Australijski 7News Brisbane opublikował zdjęcie z jednego z mieszkań.

Dla mnie katastrofa. A i konflikt murowany.

Opublikowany przez KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe Piątek, 27 listopada 2020

źródło: Facebook, 9gag.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.