Wojna na Ukrainie – zginął najmłodszy rosyjski żołnierz

Najmłodszy rosyjski żołnierz

Każdego dnia liczba ofiar wojny na Ukrainie rośnie. Szacuje się, że od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę zginęło ponad 20 tys. rosyjskich żołnierzy. Wśród nich jest najmłodszy żołnierz armii Federacji Rosyjskiej Roman Akimov, który zginął w wieku 18 lat.

Zginął najmłodszy rosyjski żołnierz

Media wielokrotnie informowały o bardzo młodych mężczyznach, których siły rosyjskie wysłały na wojnę. Nastolatkowie niekiedy nie byli świadomi dokąd i po co jadą, a niektórzy z nich byli przekonani, że są na Białorusi na ćwiczeniach wojskowych. W sieci znajdziemy wiele nagrań, w których rosyjscy nastolatkowie drżą przed ukraińskimi żołnierzami poddając się. Jeden z takich filmów zobaczycie TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE: CZY ROSJA UŻYJE BRONI JĄDROWEJ NA UKRAINIE?

Jak poinformował „The Siberian Times”, podczas inwazji na Ukrainę zginął najmłodszy rosyjski żołnierz – Roman Akimow. Nastolatek miał zaledwie 18 lat. Został wcielony do armii rosyjskiej z Krasnojarska na Syberii w grudniu 2021 roku.

Straty po stronie Rosji

Przypomnijmy, że 24 lutego 2022 roku w godzinach porannych doszło do zmasowanego ataku sił rosyjskich na Ukrainę. Od tamtego momentu trwają zacięte walki, w wyniku których giną kolejni ludzie, w tym cywile. Z informacji przekazanych przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy dowiadujemy się, że od momentu eskalacji konfliktu śmierć poniosło około 20 800 rosyjskich żołnierzy. Ponadto ukraińskie siły dokonały zniszczenia 169 samolotów, 150 śmigłowców i 802 czołgów.

Niestety z każdym kolejnym dniem media informują o kolejnych zmasowanych atakach ze strony Rosjan, którzy decydują się na coraz to brutalniejsze i bezwzględne kroki. Ataki na cywilów, bombardowanie budynków mieszkalnych czy używanie zakazanej broni to niestety ułamek karygodnych czynów, których dopuszczają się Rosjanie.

 

źródło: The Siberian Times, Twitter, zdjęcie – Twitter 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.