Rosyjski jeniec wojenny nie wytrzymał – wybuchnął płaczem przed ukraińskimi cywilami! [WIDEO]

Rosyjski jeniec wojenny

Trwa czwarty dzień inwazji Rosji na Ukrainę. W sieci pojawiają się kolejne nagrania obrazujące nie tylko skalę zniszczeń i wojska wroga, ale również rosyjskich jeńców wojennych. Jak się okazuje, część z nich to młodzi mężczyźni, którzy twierdzą, iż nie mieli pojęcia, że jadą na wojnę. Jeden z nich nie wytrzymał i rozpłakał się przed ukraińskimi cywilami. 

Agresja Rosji na Ukrainę

Dokładnie 24 lutego 2022 roku w godzinach porannych rozpoczęła się inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Rosjanie wkroczyli na teren naszych wschodnich sąsiadów drogą lądową, morską oraz powietrzną. Kilkukrotnie doszło do bombardowania Kijowa, jednak jak podają najnowsze doniesienia, Rosjanom nie udało się zdobyć stolicy. Obywatele Ukrainy szturmem ruszyli do schronów, część uciekła do Polski, natomiast mężczyźni zgłaszają się po broń. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił, że każdy kto chce walczyć na froncie, otrzyma broń.

ZOBACZ TAKŻE: KREML GOTOWY NA ROZMOWY – JEST ODPOWIEDŹ PREZYDENTA UKRAINY

Rosyjski jeniec wojenny nie wytrzymał

W sieci pojawiają się również kolejne nagrania obrazujące pojmanych jeńców wojennych. Ku zdziwieniu wielu, są to najczęściej młodzi mężczyźni, którzy jak twierdzą, byli przekonani, że jadą na ćwiczenia. Nie wiedzieli, że będą pierwszą krwią na wojnie z Ukrainą. Niektórzy z nich wyglądają, jakby mieli zaledwie kilkanaście lat.

Ukraińcy nie omieszkali porozmawiać z jeńcami i wszystko opublikować w sieci. Jeden z ostatnich filmów przedstawia młodego chłopaka – rosyjskiego żołnierza, który nie wytrzymał presji i wybuchnął płaczem. Do sytuacji doszło nieopodal Sumy. Cywile złapali rosyjskiego żołnierza tłumacząc mu, co się dzieje. Rosjanin nie był w stanie nic odpowiedzieć. Chwytał się za głowę i płakał.

To nie jedyny młodzieniec, który trafił do niewoli. Na poniższym nagraniu widzimy 21-letniego rosyjskiego żołnierza.

Szacuje się, że Ukraińcy pojmali około 200 jeńców.

 

źródło: twitter.com, o2.pl, Nexta

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.