Rosjanie chcieli zaatakować inny kraj. Tajne dokumenty ujrzały światło dzienne!

rosyjski szpieg zdradził

Zaskakujące informacje obiegły sieć! Rosjanie przed atakiem na Ukrainę planowali inwazję na swoich sojuszników – Białoruś. Do tajnych dokumentów dotarł ukraiński wywiad.

Rosjanie planowali atak na Białoruś

Ukraiński wywiad dotarł do zaskakujących informacji związanych z planowanym atakiem Rosji na Białoruś. Co więcej, do inwazji miało dojść przed eskalacją konfliktu na Ukrainie. Dokument świadczący o planach Federacji Rosyjskiej trafił do sieci, a jego tytuł brzmi:

 „Legenda planu przegrupowania jednostek i oddziałów wojskowych 1. Armii Pancernej w rejonie realizacji zadania”.

ZOBACZ TAKŻE: ROSJA UŻYJE BRONI JĄDROWEJ?

To jednak nie koniec zaskakujących doniesień. Z opublikowanych informacji dowiadujemy się również, że wyniki wyborów prezydenckich na Białorusi, do których doszło w 2020 roku miały zostać sfałszowane. Przypomnijmy, że wówczas z wynikiem około 80% poparcia zwyciężył Aleksander Łukaszenko, co spotkało się z masowymi protestami na Białorusi.

„Uzyskane przez wywiad wojskowy Ukrainy dokumenty świadczą o przygotowaniu 1 armii pancernej Rosji do inwazji i zajęcia terytorium Białorusi. Po sfałszowaniu wyborów prezydenckich na Białorusi, Federacja Rosyjska opracowała plan inwazji i stłumienia protestów społecznych. Okupacja Białorusi była planowana pod pretekstem uniknięcia zaangażowania Rosji „w europejskim regionie kontynentalnym w regionalną lub zakrojoną na szeroką skalę wojnę z państwami członkowskimi NATO na Zachodzie” – napisano na Facebooku, publikując kolejne strony dokumentu.

Relacje Rosji i Białorusi

Należy wspomnieć, że w 2000 roku powstał ZBiR, czyli Związek Białorusi i Rosji, którego celem jest doprowadzenie w przyszłości do integracji gospodarczej i walutowej Rosji i Białorusi. Ponadto w obliczu panującej na Ukrainie wojny Białoruś wielokrotnie wspierała Rosję, co mogło świadczyć o sojuszu tych dwóch państw. Część wojsk rosyjskich po dziś dzień stacjonuje na terenach Białorusi. Żeby tego było mało, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podkreślał, że białoruskie grupy bojowe stacjonują przy granicy z Ukrainą.

 

źródło: Facebook, eska.pl, zdjęcie – screen YouTube

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.