Rosja użyje broni jądrowej na Ukrainie? Siergiej Ławrow zabrał głos!

rosja użyje broni jądrowej

Rosja użyje broni jądrowej w wojnie na Ukrainie? Siergiej Ławrow, czyli nie kto inny jak minister spraw zagranicznych Rosji, w końcu zabrał głos w tej sprawie. Jego wypowiedź wydaje się jednoznaczna. Ławrow o wszystkim mówił w rozmowie z „India Today”. Wszystko można było przeczytać także na łamach serwisu RMF24.pl. Czy jednak zapewnienia Rosji można traktować poważnie?

Rosja użyje broni jądrowej na Ukrainie? Siergiej Ławrow zabrał głos w tej sprawie! Co powiedział minister spraw zagranicznych Rosji?

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej obaw dotyczących ewentualnego użycia broni jądrowej przez Rosję. Chodzi rzecz jasna o wojnę na Ukrainie. To właśnie ten kraj został zaatakowany przez Rosjan z końcem lutego tego roku. Niedawno głos w sprawie broni jądrowej Rosji zabrał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Mówił on, że świat musi być gotowy na to, że Putin w końcu może sięgnąć po broń masowego rażenia. W jednym z wywiadów Zełenski mówił wprost:

Nie tylko Ukraina, ale wszystkie kraje powinny się obawiać możliwości zastosowania przez Rosję broni jądrowej. […] Dla Rosjan ludzkie życie, życie Ukraińców jest niczym. Uważam, że nie powinniśmy się bać, nie powinnyśmy być przerażeni, ale musimy być na to gotowi. To sprawa nie tylko Ukrainy, ale całego świata.

Teraz do sprawy odniósł się przedstawiciel Rosji – minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow. Jego stanowisko wydaje się jasne. Co takiego powiedział?

ZOBACZ TAKŻE: KRZYSZTOF JACKOWSKI – ZNANY POLSKI JASNOWIDZ – MÓWIŁ O BARDZO WAŻNYCH WYDARZENIACH DLA POLAKÓW. WSZYSTKO MA SIĘ STAĆ NA PRZEŁOMIE KWIETNIA I MAJA!

Siergiej Ławrow: „Rosja nie rozważa możliwości użycia broni jądrowej na Ukrainie, mówimy tylko o broni konwencjonalnej

Zdaniem Siergieja Ławrowa, użycie przez Rosję na Ukrainie borni jądrowej „nie jest rozważane”. Minister spraw zagranicznych Rosji oznajmił:

Rosja nie rozważa możliwości użycia broni jądrowej na Ukrainie, mówimy tylko o broni konwencjonalnej .

Warto jednak przy okazji dodać, że w tej samej rozmowie z „India Today” Ławrow mówił, żeOperacja ma na celu całkowite wyzwolenie republik donieckiej i ługańskiej„, „Rosyjska armia celuje w infrastrukturę wojskową, a nie ludność cywilną” oraz „Armia ukraińska wykorzystuje cywilów jako żywe tarcze„.

źródło: India Today, RMF24.pl; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.