Laboratorium pod Hamburgiem zamknięte! Prowadzono tam okrutne badania na zwierzętach

laboratorium pod hamburgiem

Laboratorium pod Hamburgiem zamknięte! Chodzi o miejsce, w którym prowadzono okrutne badania na małpach, psach oraz kotach i królikach. O placówce głośno zrobiło się po tym, gdy grupa aktywistów wtargnęła tam z ukrytymi kamerami. Wtedy też nagrano to, w jaki sposób obchodzi się tam ze zwierzętami. Pisaliśmy o tym w połowie października, a wszystko można zobaczyć klikając W TEN LINK. Już dziś natomiast wiadomo, że laboratorium toksykologiczne pod Hamburgiem skończy swoją działalność. 

Laboratorium pod Hamburgiem zamknięte! Zwierzęta już nie będą tam cierpieć

Powraca niezwykle głośna sprawa, którą ujawniono w Niemczech w połowie października. Właśnie wtedy grupa aktywistów na rzecz ochrony praw zwierząt, dostała się do laboratorium toksykologicznego nieopodal Hamburga. To co tam zastali, przechodzi ludzkie pojęcie. Małpy zapięte w metalowe uprzęże, zmaltretowane zastrzykami koty, a także psy, którym na siłę wciskano rurki w przełyk. Zdjęcia i nagrania z tego miejsce obiegły niemal wszystkie światowe media. Już dziś wiadomo, że okrutne laboratorium zostanie zamknięte. Taką decyzję podjęły niemieckie władze.

ZOBACZ TAKŻE: PIERWSZA SZCZEPIONKA PRZECIW EBOLI OFICJALNIE ZATWIERDZONA PRZEZ EMA!

W Niemczech są jeszcze przynajmniej dwa tego rodzaju miejsca

Oficjalnie mówi się, że laboratorium pod Hamburgiem zostanie zamknięte, gdy przeprowadzony zostanie ostatni test dla koncernu farmaceutycznego Merck. Małpy, psy i koty znajdą nowe domy. Pojawiają się jednak informacje, jakoby na terenie Niemiec funkcjonowały jeszcze dwa tego typu laboratoria. W nich badaniom poddaje się ptaki, szczury, myszy, króliki, ryby a także świnie.

Aktywiści nie zamierzają składać broni – osoby działające na rzecz praw zwierząt już teraz zapowiadają, że chcą doprowadzić do zamknięcia także dwóch pozostałych ośrodków.

Spod Hamburga zabrano już natomiast małpy. Widok tychże zwierząt uwięzionych w metalowych uprzężach najbardziej utkwił w pamięci. 76 małp jest już w rękach pewnego Holendra, który trudni się handlem zwierząt domowych.

Fakt, że laboratorium kończy swoją dotychczasową działalność, jest nie lada sukcesem grup, które walczyły o dobro przetrzymywanych tam zwierząt. Pojawiają się jednak głosy obawy, że koncern w niedalekiej przyszłości otworzy zapewne kolejny ośrodek badań, lecz w innym miejscu.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.