Szokujące historie z katechez – krwawiąca hostia, piekło i gotowanie w smole!

Szokujące historie z katechez

Liczba osób decydujących się na apostazję stale rośnie, a rodzice coraz częściej rezygnują z posyłania swoich dzieci na lekcje religii. Nie da się ukryć, że ludzie po prostu odchodzą od kościoła. Czy to skutek nieodpowiednio prowadzonych zajęć w szkole? A może zależy to od wychowania? Dziś przedstawimy szokujące historie z katechez!

Szokujące historie z katechez

Kościół i religia to obecnie temat, który wzbudza spore emocje. Statystyki kościelne pogarszają się. Coraz mniej dzieci uczestniczy w zajęciach religii, a liczba osób decydujących się na apostazję rośnie. Trudno nie wspomnieć  również o ostatnim wystąpieniu Tadeusza Rydzyka podczas uroczystości urodzin Radia Maryja, w którym bronił księży. Ostatecznie ojciec przeprosił za swoje słowa, jednak niesmak pozostał. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Dziś przytoczymy kilka szokujących historii z katechez. Warto dodać, że nadzór merytoryczny nad nauczaniem religii sprawuje Episkopat, natomiast kontrola sposobu i metod nauki należy już do dyrektora placówki. Podczas lekcji religii dzieci wielokrotnie są straszone piekłem, do którego trafią, jeśli popełnią grzech. Co więcej, nieodpowiednio i niewystarczająco delikatnie przedstawiona historia chociażby drogi krzyżowej i ukrzyżowania Jezusa może być dla dziecka zbyt brutalne i straszne. Emilia wspomina:

Przez prawie całą podstawówkę byłam przekonana, że pójdę do piekła, bo nie pomodliłam się wieczorem i rano przed pierwszą komunią, a przecież trzeba się modlić zawsze rano i wieczorem. 

Jak nie pójdziesz raz do kościoła, to masz grzech śmiertelny, diabły w piekle będą gotować cię w smole – usłyszała na katechezie Magdalena.

ZOBACZ TAKŻE: „MARGOT” TŁUMACZY NA CO WYDANO PIENIĄDZE ZE ZBIÓRKI „STOP BZDUROM”! CZY TEGO SPODZIEWALI SIĘ DARCZYŃCY?

Krwawiąca hostia, opętania i… rak za obchodzenie Halloween

Szokujących historii z katechez ciąg dalszy. Podczas przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, katecheci jak i księża często zaznaczają, aby nie gryźć hostii. Dlaczego?

Ja pamiętam opowieści księdza z podstawówki, który mówił o tym, że jak ugryziesz hostię, to zacznie się z niej lać krew i będzie wylewała nam się z buzi. Wystarczająco przekonujące dla 8 latka – napisał Michał.

Rodzice informują, że ich dzieci wielokrotnie wróciły ze szkoły lub kościoła bardzo wystraszone, ponieważ bały się opętań, które katecheci bardzo obrazowo przedstawili. Zdarzają się również przypadki, kiedy dzieciom pokazuje się straszne horrory i nagrania, aby jeszcze dokładniej przedstawić zawładnięcie ciałem przez diabła.

Jednej z dziewczynek, z którą kiedyś pracowałam (miała ok 10 lat), zakonnica powiedziała, że Bóg może zesłać komuś raka, jeżeli ta osoba obchodzi Halloween – poinformowała Ewelina.

Mnie na spowiedzi proboszcz powiedział, że lepiej się rzucić ze skarpy, niż nie iść na niedzielną mszę – wspomina Natalia.

Wszystkie przytoczone historie pochodzą z następujących grup na Facebooku: Apostazja 2020, NIE CHRZCZĘ – droga do świeckiego państwa i Nasze dzieci nie chodzą na religię.

źródło: oko.press

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.