Nowa mutacja koronawirusa! Niepokojące odkrycie Brytyjczyków

nowa mutacja koronawirusa

Nowa mutacja koronawirusa! Niepokojącego odkrycia dokonali brytyjscy naukowcy. Jak raportują tamtejsi uczeni, rozwija się on oraz przenosi między ludźmi o wiele szybciej, niż dotychczas. Skutkuje to coraz większą ilością zakażeń w krótkim okresie czasu. Jak na razie szczególnie odczuwalne jest to na południu Anglii. O wszystkim wie już WHO. Czy nowa odmiana koronawirusa będzie odporna na odkryte i wprowadzone już do obiegu szczepionki?

Nowa mutacja koronawirusa! Niepokojące odkrycie brytyjskich naukowców, WHO przygląda się rozwojowi sytuacji na południu Anglii

Koronawirus w natarciu. Czy już można mówić o trzeciej fali uderzeniowej groźnej choroby? Bardzo niepokojące wieści docierają z Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, tamtejsi naukowcy odkryli coś, co wszystkich wprawiło w osłupienie. Mianowicie, mowa o nowej mutacji koronawirusa.

Czym różni się nowy wariant zarazy, od tego, co zdążyliśmy poznać dotychczas? Jak czytamy w portalu money.pl, który powołuje się na słowa brytyjskiego ministra zdrowia Matta Hancocka, nowa mutacja sprawia, że wirus rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż wcześniej. Ponadto notuje się niebywałe wzrosty liczby chorych właśnie na nowy wariant koronawirusa.

Sprawą natychmiast zainteresowała się Światowa Organizacja Zdrowia. WHO z niepokojem spogląda w stronę Anglii. Jak przyznaje Matt Hancock, tylko na południu kraju w krótkim czasie odkryto już ponad tysiąc przypadków nowej odmiany wirusa.

ZOBACZ TAKŻE: MARCIN NAJMAN VS TAXI ZŁOTÓWA! OSTATNIA WALKA W KARIERZE NAJMANA POTWIERDZONA! WIEMY KIEDY I NA JAKIEJ GALI DOJDZIE DO STARCIA. KTO FAWORYTEM? KIM JEST TAXI ZŁOTÓWA?

Czy odkryta i wprowadzona szczepionka będzie skuteczna w obliczu nowej mutacji koronawirusa?

Momentalnie, gdy potwierdziły się informacje o nowym wariancie niebezpiecznego wirusa, pojawiły się pytania o wprowadzone już w Wielkiej Brytanii szczepienia. Ludzie zaczęli się bowiem obawiać, że mogą okazać się one nieskuteczne w zwalczaniu kolejnej mutacji zarazy. Wszystkich uspokaja jednak brytyjski minister zdrowia. Według money.pl, miał on powiedzieć następującą kwestię:

Nie ma podstaw, by sądzić, że ta odmiana wirusa będzie odporna na szczepienia.

Tak czy inaczej w Anglii znów powoli wprowadza się najwyższe stopnie zagrożenia w poszczególnych obszarach – na przykład w Londynie.

źródło: money.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.