Rydzyk rozgrzesza pedofili? „To że ksiądz zgrzeszył. No zgrzeszył. A kto nie ma pokus?” [WIDEO]

Rydzyk rozgrzesza pedofili

Kontrowersji związanych z obchodami urodzin Radia Maryja ciąg dalszy. Oprócz uroczystości, która nie spełniała obowiązujących przepisów, padły również zatrważające słowa. Czy Tadeusz Rydzyk rozgrzesza pedofili? Jego słowa oburzyły mnóstwo osób, a internauci nie pozostawili na ojcu Tadeuszu suchej nitki. Co więcej, duchowny nazwał oskarżanego o tuszowanie pedofilii Edwarda Janiaka „współczesnym męczennikiem mediów”. Zobaczcie nagranie z kazania Rydzyka.

Rydzyk rozgrzesza pedofili!

W sobotę w Toruniu odbyła się uroczystość związana z 29. urodzinami Radia Maryja. Msza miała miejsce w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, a kazanie wygłosił sam Tadeusz Rydzyk. Wspomniał on m.in. o byłym biskupie Edwardzie Janiaku, który zyskał rozgłos dzięki produkcji braci Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego”. Film skupiał się na historii trzech dorosłych już mężczyzn, którzy w dzieciństwie byli molestowani przez księdza Arkadiusza H. W filmie przedstawiono, jak Janiak tuszował przestępstwa seksualne. 

Media to zrobiły i media tak robią. Nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidła, które niektórzy nazywają dokumentami. To jest manipulacja, bo to nie jest żaden dokument. To jest oszczerstwo, dopóki mi nie udowodnią. Zobaczcie, ile na mnie piszą i mówią – mówił Rydzyk podczas trwała uroczystości rocznicowych.

ZOBACZ TAKŻĘ: OJCIEC RYDZYK ZORGANIZOWAŁ URODZINY RADIA MARYJA! W SIECI ZAWRZAŁO!

Duchowny wypowiedział także wiele kontrowersyjnych słów, które spotkały się z ogromną falą krytyki i hejtem. Wprawdzie Rydzyk ani razu nie użył słowa „pedofil”, nie mniej jednak dla większości oczywiste jest, do czego nawiązał.

To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja – dodał.

Nagranie z kazania możecie obejrzeć poniżej:

 

 

źródło: twitter.com, tvn24.pl, bezprawnik.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.