„Margot” tłumaczy, na co wydano pieniądze ze zbiórki „Stop Bzdurom”! Czy tego spodziewali się darczyńcy?

Margot tłumaczy

„Margot” tłumaczy, jak zostały spożytkowane pieniądze zebrane na portalu zrzutka.pl. Przypomnijmy, że na zbiórkę o tytule “Stop Bzdurom – fundusz na prawników, dalsze dzikie akcje i wlepy” wpłacono 317 tysięcy złotych. 

„Margot” tłumaczy, gdzie podziały się pieniądze zebrane dla niego i organizacji „Stop Bzdurom”

„Margot”, czyli tak naprawdę Michał Sz. identyfikujący się jako kobieta jest działaczem LGBTQIA i współzałożycielem kolektywu „Stop Bzdurom”. Organizacja ta angażuje się w wiele akcji społecznych i jak dowiadujemy się z Wikipedii: „jest zaangażowana w ratowanie queerowych dzieci przed konsekwencjami dezinformacji na temat społeczności LGBTQ”. „Margot” zyskał rozgłos na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku. Wówczas został zatrzymany za „dokonanie 27 czerwca 2020 roku czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza Fundacji Pro Life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji”. Warto podkreślić, że aresztowanie nie miało żadnego związku z jego płcią, poglądami czy orientacją, nie mniej jednak zatrzymanie „Margot” zinterpretowano inaczej. Sytuację tą porównano do tragicznych wydarzeń w Minneapolis.

ZOBACZ TAKŻE: „MARGOT” JAKO MATKA BOSKA – ZŁOŻONO DONIESIENIE DO PROKURATURY

„Stop Bzdurom” również zyskał wtedy popularność. Warto zaznaczyć, że organizacja ta utrzymuje się jedynie z dobrowolnych darowizn. Na stronie zrzutka.pl powstała zbiórka pt. “Stop Bzdurom – fundusz na prawników, dalsze dzikie akcje i wlepy”, na którą wpłacono ponad 317 tysięcy złotych. 

W ostatnich dniach pod jednym z postów „Stop Bzdurom” internauta zapytał o środki przekazane organizacji. „Margot” tłumaczy, że pieniądze przeznaczono m.in. na wsparcie inicjatyw LGBT, przesłuchania, rozprawy czy „“dochodzenie do siebie, seks, jedzenie”. O reszcie zapewne nikt się nie dowie bez pomocy prokuratora. Nie zabrakło również wulgarnego dopisku, który brzmi:

Ale chłopcy, jak macie jakiś problem to raz dwa napiszcie do nas z adresu z którego wpłaciliście i dostaniecie zwrot. Gó**o możecie zrobić ze swoimi oczekiwaniami i mentalnością klienta. Nasze życia, nasze decyzje. Pier****my wasz zinternalizowany kapitalizm. Nie kupicie nas.

Screen z profilu „Stop Bzdurom” możecie zobaczyć poniżej:

Margot tłumaczy

 

źródło: facebook.com, stefczyk.info

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.