Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Sieradzu – kolejny sprzeciw Black Friday

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Sieradzu. W związku z Black Friday, młodzież zebrała się na Rynku, aby zwrócić uwagę na pewne kwestie połączone z tym dniem. Mianowicie, chcą zwrócić uwagę na problem masowego kupowania, często niepotrzebnych rzeczy. Co ciekawe, powstaje coraz więcej spotów reklamowych, które nawołują do rozwagi w szale zakupów. 

Black Friday – czy warto szaleć z zakupami?

Wokół tego dnia pojawia się coraz więcej kontrowersji. Czy to w kwestii oszukiwania cen, gdyż często zdarza się, że specjalnie są podnoszone, aby proponowana „obniżka” wydawała się bardziej korzystna. Dodatkowo, zwraca się większą uwagę na problem kupowania zbyt dużej ilości rzeczy. Po pierwsze, na produkcję ubrań zużywana jest ogromna ilość energii, a ilość emitowanych gazów do atmosfery po prostu przeraża. Dlatego też, warto pomyśleć o daniu rzeczom drugiego życia. Wystarczy trochę chęci i czasu i można zdziałać cuda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: CORAZ WIĘCEJ ELEKTRYCZNYCH SAMOCHODÓW W POLSCE

Warto przypomnieć o niedawnej akcji IKEI, która pokazała kolekcję za 0 zł. Ta marka również poprosiła o rozwagę w ten dzień, i nie tylko. Czasami wydaje nam się, że już nic nie można zrobić z ubraniem czy meblami. Okazuje się, że mała modyfikacja czy dodanie elementów może znacznie odświeżyć produkt. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Sieradzu

Zostając przy temacie Black Friday, młodzież w Sieradzu postanowiła wyjść na ulice. Chcą oni zwrócić uwagę na ten dzień, który według nich jest symbolem destrukcyjnej działalności człowieka na środowisko. Jak podaje Sieradz Nasze Miasto uczestniczy dodali, że rosnąca produkcja odzieży przyczynia się do większej emisji gazów cieplarnianych. Chcą też, aby politycy zaczęli aktywnie działać na rzecz poprawy klimatu – „Dość słów, czekamy na czyny!”.

Cieszy fakt, iż coraz więcej ludzi jest świadomych problemu.

 

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.