Coraz więcej elektrycznych samochodów w Polsce – wzrost aż o 100%

Coraz więcej elektrycznych samochodów w Polsce. Okazuje się, że rośnie popularność tego typu pojazdów, gdyż od 2018 roku sprzedaż wzrosła aż o 100 procent. W tym roku zarejestrowano kilka tysięcy nowych aut elektrycznych. 

Samochody elektryczne w Polsce – statystyki

O tym, że Polacy coraz częściej decydują się na samochody elektryczne pisze się już od dawna. To pokazuje, że cieszą się one większą popularnością, co dodatkowo może pozytywnie wpłynąć na środowisko. Przybywa również stacji ładowania. Okazuje się, że w porównaniu z rokiem 2018, ilość samochodów elektrycznych wzrosła aż o 100 procent, o czym informuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Według statystyk, do końca października 2019 roku jeździło w naszym kraju ponad 7 tysięcy elektrycznych samochodów, natomiast ponad 4 tysiące z nich to pojazdy w pełni elektryczne.

Rozwój nie tylko elektrycznych pojazdów

Co jeszcze, oprócz rosnącej liczny pojazdów elektrycznych, dodatkowo rośnie liczba stacji ładowania. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, pod koniec października bieżącego roku, w Polsce było 958 stacji ładowania pojazdów. Jak podaje Business Insider Polska, 30 procent z nich to szybkie stacje ładowania, natomiast 70 procent to wolne ładowarki prądu przemiennego.

ZOBACZ TAKŻE: W KENII ZAINSTALOWANE ELEKTROWNIĘ SŁONECZNĄ, KTÓRA DOSTARCZA WODĘ

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się ile dokładnie pojazdów porusza się po polskich drogach i ile stacji ładowania jest aktualnie dostępnych, możecie to sprawdzić na stronie internetowej wspomnianych organizacji. Informacje zebrano dzięki PSPA oraz PZPM. Dzięki prowadzonym przez nich badaniom oraz danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Rośnie liczba samochodów elektrycznych na drogach i jednocześnie zwiększa się oferta na rynku. Coraz więcej firm ma je w swoim asortymencie. Dlatego jesteśmy ciekawi jak sytuacja będzie wyglądała za rok. Z pewnością liczba tych samochodów się jeszcze zwiększy. Jednak ciekawe o ile.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.