IKEA pokazała kolekcję za 0 zł – rozwaga w Black Friday

IKEA pokazała kolekcję za 0 złotych – wszystko w związku ze zbliżającym się Black Friday. Marka nawiązuje do tego, aby zachować rozwagę w dzień „szałowych zakupów”. O co dokładnie chodzi? Warto dać życie rzeczom, które wydają się według nas do wyrzucenia. Pamiętajmy, że warto korzystać jak najdłużej z zakupionych rzeczy, zamiast ciągle zmieniać je na nowe. 

IKEA pokazała kolekcję za 0 złotych – rozwaga w Black Friday

Akcja IKEI w związku z nadchodzącym Black Friday to jedna z takich, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim skłania do refleksji akcją „Przyda się”. O co dokładnie chodzi? IKEA postanowiła zwrócić uwagę na rosnący konsumpcjonizm oraz fakt, iż nadal w Black Friday ludzie kupują zbyt dużo rzeczy. Co jeszcze, zazwyczaj niepotrzebnych. W ten dzień i nie tylko, warto sprawdzić, które rzeczy mogą dostać drugie życie, zanim kupimy coś nowego, co je zastąpi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: CORAZ WIĘCEJ SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W POLSCE

Czasami wystarczy lekko zmodyfikować lub odświeżyć stare produkty i mogą na nowo wypełniać wnętrze naszego mieszkania. I nie potrzeba na to nie wiadomo ile czasu czy pieniędzy. Wystarczy trochę kreatywności i chęci. Można również dowiedzieć się, jak odpowiednio dbać o wyposażenie w domu, aby dać mu większą żywotność.

Nadmierne kupowanie nowych ubrań czy mebli to krok, który nie wpływa korzystnie na naszą planetę. Do ich produkcji zużywa się ogromną ilość wody, energii oraz różnych surowców. Nie wspominając już o ilości gazów uwalnianych do atmosfery. Problem jest na tyle duży, że coraz więcej portali, gwiazd oraz firm zwraca na to uwagę. Zmienia się również polityka firm, które modyfikują swoje działania na bardziej ekologiczne. Ten fakt dodatkowo cieszy i zwiększa nadzieję na lepszą przyszłość.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.