Kopanie grobów dla ofiar koronawirusa karą za brak maseczki

Kopanie grobów

Kopanie grobów dla ofiar koronawirusa to kara obowiązująca w Indonezji za brak maczki. Jak podaje „The Jakarta Post”, lokalne władze zadecydowały o nowym formacie kary. Powodem jest drastyczny wzrost ilości zakażonych osób. 

Kopanie grobów dla ofiar koronawirusa karą za brak maseczki

Koronawirus nie daje za wygraną. Sytuacja na całym świecie wciąż nie jest stabilna. Do tej pory odnotowano już  29 607 590 przypadków zachorowań na całym świecie, z czego 935 898 to ofiary śmiertelne. Duży przyrost osób zarażonych odnotowano także w Indonezji, gdzie postanowiono wprowadzić nowe kary za brak maseczki ochronnej. Warto zaznaczyć, że w Indonezji jest 228 993 chorych, w tym aż 9 100 to zgony.

„The Jakarta Post” informuje, że przedstawiciel lokalnych władz dystryktu Cerme zadecydował o dodatkowej karze. Okazuje się, że osoby bez maseczek ochronnych będą musiała kopać groby dla ofiar koronawirusa. 

Na naszym cmentarzu pracuje w tym momencie tylko trzech grabarzy, więc pomyślałem, że równie dobrze mogę wyznaczyć tych ludzi do pomocy  – powiedział szef dystryktu Cerme Suyono.

Każdemu z grabarzy pomagają dwie osoby ukarane przez władze. Jedna z nich kopie grób, a druga wykłada go deskami. Co więcej, osoby przygotowujące pochówek nie mogą znaleźć się na pogrzebie zmarłego, z powodu szacunku do ich rodzin oraz samego zmarłego. W prowincji Wschodnia Jawa niepokojąco rośnie liczba zarażeń koronawirusem. Władze postanowiły więc zaostrzyć kontrole oraz kary. W Indonezji za złamanie prawa można otrzymać grzywnę lub prace społeczne. Rządzący mają nadzieję, że nowa forma kary skutecznie zmusi społeczeństwo do przestrzegania obowiązujących restrykcji.


ZOBACZ TAKŻE: „ANTY-MASECZKI” Z SIATKĄ PODBIJAJĄ USA – OCHRONA JEDYNIE PRZED MANDATEM

Warto wspomnieć, że Indonezja nie jest jedynym krajem, który postanowił zaostrzyć kary za brak maseczki. W Stanach Zjednoczonych wprowadzono niepokojący, ale według władz potrzebny zapis. Okazuje się, że w Utah osoby nie stosujące się do nakazu zakrywania ust i nosa mogą zostać aresztowane. Co więcej, przepis ten dotyczy także dzieci. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

 

źródło: noizz.pl, rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.