„Anty-maseczki” z siatki podbijają USA – ochrona jedynie przed mandatem

"Anty-maseczki" z siatki

„Anty-maseczki” z siatki stają się nowym trendem w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wpadli na pomysł jak uniknąć kar i mandatów, a jednocześnie cieszyć się pełną swobodą oddychania. 

„Anty-maseczki” z siatki podbijają USA

Po rozpoczęciu się pandemii koronawirusa wystartowała również produkcja maseczek. W sieci znajdziemy wiele zaskakujących modeli i wzorów. Z czasem, kiedy pandemia zaczęła męczyć już wszystkich, spora część ludzi zaczęła się buntować. W szczególności po rozpoczęciu sezonu letniego zaczęto rezygnować z maseczek. Służby jednak skrupulatnie wręczają mandaty. Jak wiadomo, potrzeba jest matką wynalazków. W sieci pojawiło się zatem mnóstwo tzw. „anty-maseczek”, czyli maseczek, które nie chronią przez zarażaniem, a jedynie przed mandatem. Umożliwiają one również swobodne oddychanie.


ZOBACZ TAKŻE: ARESZT I WIĘZIENIE ZA BRAK MASECZKI OCHRONNEJ – DOTYCZY TAKŻE DZIECI

Na popularnej stronie etsy.com można kupić przeróżne maseczki. Fenomenem jednak okazały się tzw. „mesh masks”, stworzone z siateczki i innych przepuszczających materiałów. Maski te chronią jedynie przed mandatami, ponieważ wymogiem jest zakrywanie ust i nosa. Trudno się nie zgodzić, że nie są zakryte.

Fantazja ludzka nie zna granic, dlatego postanowiono sprzedawać również akcesoria ślubne, które również zaliczają się do „mesh masks”.

Maseczki cieszą się całą masą pozytywnych opinii i komentarzy. Osoby, które zdecydowały się na jej zakup cenią sobie „świetną przepuszczalność powietrza” i możliwość swobodnego oddychania.

Amerykańskie portale biją na alarm, jednak na nic się to zdaje. Nie ma bowiem przepisu, które określa, jaki rodzaj maseczki stanowi “ochronę przed zarażaniem innych ludzi”. Zwolennicy noszenia maseczek nie kryją oburzenia i sprzeciwiają się noszeniu tego typu masek.

Wiele projektów zostało stworzonych jako “anty-maski” lub osłony twarzy, które technicznie są zgodne z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego, mimo że w rzeczywistości nie chronią użytkownika ani osób wokół niego przed COVID-19 – czytamy na Insider.com.

Warto wspomnieć, że tego typu maseczki widać również u Polaków. Co ciekawe, muzyk Michał Szpak pojawił się w podobnej na jesiennej ramówce stacji TVP. Wzbudziło to wiele kontrowersji, a mnóstwo osób oburzyło się „nieodpowiedzialnym zachowaniem” artysty.

źródło: pantarhei24.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.