Hiszpańskie miasta już ozdobiono na Boże Narodzenie. Czy to nowy rekord?

hiszpańskie miasta już ozdobiono

Hiszpańskie miasta już ozdobiono na Boże Narodzenie! Wiele osób na całym świecie puka się w głowę, jednak władze tamtejszego Vigo nie widzą w tym nic nadzwyczajnego. Według włodarzy ozdabianych już miast w Hiszpanii, wszystko ma mieć związek z epidemią koronawirusa, która może wpłynąć na obniżenie świątecznej gorączki i wiążącego się z nią popytu. Wcześnie zawieszone dekoracje – jak podaje portal RMF24.pl – mają być swego rodzaju stymulantem dla społeczeństwa. Oprócz Vigo, uwagę na siebie zwróciła Malaga, gdzie pierwsze świąteczne lampki na ulicach zawisły już… w połowie sierpnia. Większość nie jest w stanie zrozumieć tego typu postępowania.

Hiszpańskie miasta już ozdobiono na Boże Narodzenie! Ludzie zdezorientowani

Wszyscy doskonale znamy swego rodzaju zaskoczenie, które spotyka nas w marketach każdego roku, gdy stosunkowo wcześnie pojawiają się tam ozdoby świąteczne i klasyczne, czekoladowe mikołaje. Jednak Hiszpania poszła o krok dalej i zadziwiła niemal cały świat. W niektórych tamtejszych miastach – w tym w Vigo oraz Maladze – na ulicach zawisły ozdoby świąteczne. To sytuacja bezprecedensowa, ale jak podkreślają tamtejsze władze – niemały wpływ na wszystko miała epidemia koronawirusa.

Dlaczego wirusa łączy się z przyspieszeniem wieszania ozdób w hiszpańskich mediach? Władze Vigo zwracają uwagę na fakt, że tegoroczne święta mogą cieszyć się mniejszą popularnością ze względu na panującą na świecie sytuację. W ten sposób – a więc przez szybsze powieszenie ozdób i wprowadzenie społeczeństwa w świąteczny klimat – włodarze Vigo chcą stymulować osłabiony przez pandemię popyt na Boże Narodzenie.

ZOBACZ TAKŻE: BEZPRECEDENSOWA SYTUACJA NA ATLANTYKU – 5 CYKLONÓW W JEDNYM MOMENCIE SPOWIŁO OCEANICZNE WODY! TO DOPIERO DRUGI TAKI PRZYPADEK W HISTORII ŚWIATA. ROK 2020 NIE PRZESTAJE ZASKAKIWAĆ

Pierwsze ozdoby świąteczne zawisły już w połowie sierpnia. Prace wykonywano mimo 30-stopniowych upałów

Jak podaje portal RMF24.pl, pierwsze ozdoby w Vigo i Maladze zawisły już w połowie sierpnia. Trzeba przyznać, że takowa sytuacja w polskich warunkach, wydaje się zwyczajnie niemożliwa. Ale – tak jak wcześniej wspomniano – wszystko ma konkretne zadanie, a mianowicie pomoc dla świątecznego handlu w tym jakże trudnym dla świata okresie.

Jak podają niektóre źródła, w zeszłym roku włodarze miasta Vigo przeznaczyli na dekoracje aż 800 tysięcy euro. Zdaje się jednak, że tym razem, w obliczu kłopotów finansowych spowodowanych epidemią, wartość ta może okazać się niższa. Jednakże, patrząc na rozmach z jakim w sprawie ozdabiania miast działają w Hiszpanii – nie można mieć co do tego pewności.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.