H&M testuje nową usługę – wypożyczanie ubrań klientom

H&M testuje nową usługę, mianowicie planuje wynajmować swoje ubrania klientom. Coraz więcej marek decyduje się na takie kroki. Przede wszystkim, jak informują, kierują się działaniami proekologicznymi. Wokół wspomnianej marki jednak krąży wiele kontrowersji, głównie związane są z emisją gazów cieplarnianych. 

H&M testuje nową usługę – wypożyczanie ubrań klientom

Ta usługa niestety nie jest dostępna w Polsce, jednak może w przyszłości się jej doczekamy. Póki co, jak informuje portal Business of Fashion, H&M chce rozpocząć proces wynajmowania odzieży. Na czym ma on dokładnie polegać? Po pierwsze, takie rozwiązanie można testować aktualnie jedynie w Sztokholmie. W sklepie przy Placu Segela. Po drugie, mogą z tego korzystać członkowie klubu lojalnościowego. 

Klienci będą mieć dostęp do 50 różnych ubrań znajdujących się na liście i spośród nich wybiorą te, którymi są zainteresowani. Dodatkowo, wypożyczą je na określony czas za kwotę mniej więcej 37 dolarów tygodniowo.

 

Firma może decydować się na działania proekologiczne, gdyż jej polityka wzbudza u niektórych osób niemałe kontrowersje. Wszystko wokół emisji gazów cieplarnianych – już od dawna zwraca się uwagę na fakt, iż produkcja ubrań wpływa na środowisko w bardzo niekorzystny sposób.

ZOBACZ TAKŻE: OLGA TOKARCZUK ZAKŁADA FUNDACJĘ WE WROCŁAWIU

Daniel Claesson, dyrektor ds. Rozwoju biznesu w H&M poinformował, że „jesteśmy przekonani, że wypożyczalnia ubrań ma sens, jednak chcemy jeszcze przetestować tę usługę, nauczyć się więcej i wnieść pewne poprawki”. Niektóre firmy wprowadziły tę usługę, między innymi Urban Outfitters, która odniosła niemały sukces.

Niedawno opublikowaliśmy nowe dane raportu ONZ, który pokazuje dość niepokojące fakty. Coraz więcej ludzi kupuje ubrania, a ich produkcji towarzyszą ogromne ilości gazów cieplarnianych, które trafiają do atmosfery. W sklepach pojawia się więcej nowych kolekcji, kiedyś były to dwie w roku, dziś nawet pięć. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Jesteśmy ciekawi, jak w sklepie przyjmie się pomysł wynajmowania ubrań. Póki co, zatwierdzono 3-miesięczny okres próbny.

 

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.