Funkcjonariusze policji współpracowali z przestępcami

Funkcjonariusze policji współpracowali z przestępcami

Funkcjonariusze policji współpracowali z przestępcami – mowa tu o trzech policjantach z Częstochowy. Na polecenie prokuratora z Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zostali zatrzymani pod zarzutem przekroczenia swoich uprawnień. Ich działalność skupiała się m.in. na informowaniu przestępców o prowadzonych działaniach przeciwko nim.

Przekroczenie uprawnień

Według działań śledczych, wynika, że trzech policjantów z Częstochowy ewidentnie przekroczyło swoje uprawnienia. Ich działania trwały od września 2017 roku do dnia końca kwietnia 2018 roku. Zatrzymano ich w zeszłym tygodniu. Oświadczono:

Prokurator z Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił trzem zatrzymanym funkcjonariuszom Policji Krzysztofowi D., Andrzejowi L. oraz Łukaszowi M. zarzuty przekroczenia uprawnień poprzez przekazywanie danych objętych tajemnicą osobom nieuprawnionym.

 

ZOBACZ TAKŻE: NIE TRZYMASZ RĄK NA KIEROWNICY? 500 ZŁOTYCH MANDATU! NOWE PRZEPISY JUŻ WKRÓTCE

Nawet 10 lat pozbawienia wolności

Funkcjonariusze policji usłyszeli już zarzuty. Andrzejowi L. zarzucono ponadto przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia dodatkowych korzyści dla innej osoby oraz ujawnianie tajnych informacji osobom do tego nieupoważnionym. Grozi mu za to nawet 10 lat odsiadki w więzieniu. Kolejny z nich – Daniel J. usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie narkotyków. Co więcej nakłaniał on innych do przekroczenia uprawnień poprzez uzyskanie informacji stanowiących tajemnice i ujawnieniu ich osobie nieuprawnionej w obrocie narkotykami w postaci marihuany. Za ten czyn przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że policjanci przyznali się do popełnionych czynów i złożyli już wyjaśnienia w tej sprawie. Co więcej, prokurator zlecił dodatkowy dozór funkcjonariuszy. Zakazał opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu oraz zawiesił ich w czynnościach służbowych. Natomiast wobec Łukasza M. dodatkowo zastosowano poręczenie majątkowe.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.