Bójka dwóch księży i kościelnego w Poznaniu – w ruch poszła pałka teleskopowa i damskie torebki! [WIDEO]

ks. Woźnicki

Bójka dwóch księży i kościelnego w Poznaniu! W aferze brał udział m.in. kontrowersyjny, znany w całej Polsce, usunięty z zakonu salezjanów ks. Michał Woźnicki. W ruch poszła pałka teleskopowa oraz damskie torebki. Duchowny zamieścił w serwisie YouTube film, w którym opowiedział, co się stało. 

Kim jest ks. Woźnicki?

Ks. Michał Woźnicki to jeden z najpopularniejszych duchownych w naszym kraju, który nie daje o sobie zapomnieć. Media rozpisywały się o duszpasterzu, kiedy mimo panujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wciąż odprawiał nabożeństwa. Brak posłuszeństwa wobec funkcjonariuszy policji zakończyło się zatrzymaniem oraz sprawą sądową, o której ponownie było głośno. Ksiądz w mocnych słowach odnosił się do funkcjonariuszy, nie wykonując ich poleceń, by następnie wyganiać „złe moce” na sali sądowej. Nagranie z tych wydarzeń możecie zobaczyć TUTAJ.

Warto również wspomnieć, że w 2018 roku ks. Michał Woźnicki został wydalony z Towarzystwa Salezjańskiego. Wielokrotnie głosił kontrowersyjne kazania, a ponadto mimo zakazu wciąż odprawiał msze. Żeby tego było mało, kanał księdza w serwisie YouTube zablokowano z powodu mowy nienawiści.

ZOBACZ TAKŻE: WEJŚCIE PARY MŁODEJ NA SALĘ WESELNĄ ZSZOKOWAŁO INTERNAUTÓW – W SIECI WYBUCHŁA BURZA! [WIDEO]

Bójka dwóch księży i kościelnego w Poznaniu

Po chwilowej ciszy media ponownie rozpisują się na temat duchownego. Okazuje się, że tuż po mszy, którą duchowny odprawiał w swojej celi, doszło do awantury.

Staliśmy przy drzwiach zewnętrznych i zapukaliśmy do komórki kościelnego, a ja nawet mocno z buta uderzyłem w drzwi – relacjonuje ks. Woźnicki.

Na drzwiach kościelnych zakonu miał wisieć plakat ze zdjęciem ministranta ks. Woźnickiego, co zdenerwowało duchownego. Sprawę chciał wyjaśnić z kościelnym.

Drzwi się otwarły i kościelny chciał mnie dorwać – opisuje ks. Woźnicki.

Żeby tego było mało, do awantury miał również dołączyć ks. Jacek Bielski, którego miały okładać parafianki.

Chciał mi psiknąć gazem w twarz, ale strumień mnie ominął – wspomina ks. Woźnicki.

Następnie w ruch miała pójść pałka teleskopowa. Nie obyło się bez interwencji policji. 

Gdy przyjechał patrol, ks. Jacek Bielski leżał na podłodze, siedziały na nim i okładały go torebkami sympatyczki ks. Woźnickiego – powiedział Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. 

Ks. Woźnicki nie omieszkał opowiedzieć o wszystkim w sieci:

 

źródło: se.pl, Gazeta Wyborcza, youtube.com, zdjęcie – YouTube W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.