Tak Rosja płaci swoim żołnierzom! Ujawniono kwoty za konkretne zniszczenia [FOTO]

tak rosja płaci

Tak Rosja płaci swoim żołnierzom! Ujawniono kwoty, jakie wojskowi z rosyjskiej armii otrzymują za konkretnie zniszczenia na Ukrainie. Konkretniej rzecz ujmując, chodzi o niszczenie maszyn ukraińskiego wojska. Do sieci wyciekła konkretna rozpiska, które pokazuje, jak nagradzane są osoby walczące po stronie agresora. Rosja najwięcej płaci za zestrzelenie ukraińskiego samolotu. Na liście znalazły się jednak też między innymi czołgi, śmigłowce i bezzałogowe statki powietrzne. Więcej szczegółów znajdziecie w dalszej części tekstu.

Tak Rosja płaci swoim żołnierzom! Ujawniono kwoty za konkretne zniszczenia [FOTO]

Wojna na Ukrainie trwa już od końcówki lutego. Niestety, pochłonęła naprawdę wiele ofiar – zarówno po stronie Ukrainy, jak i agresora, czyli Rosji. Ukraińskie przekazy podają, że od samego początku inwazji, w wojnie zginęło aż 19,6 tys. rosyjskich żołnierzy. Nic więc dziwnego, iż w mediach pojawiło się wiele doniesień, że wojska Putina coraz mniej chętnie walczą na Ukrainie, gdzie muszą stawiać czoła świetnie broniącym się miejscowym. Jak się jednak okazuje, Moskwa postanowiła dodatkowo zmotywować swoich żołnierzy. Do sieci wyciekła lista wynagrodzeń, jakie mają otrzymywać Rosjanie za zadawanie Ukrainie konkretnych szkód. Mowa o niszczeniu maszyn wojskowych.

Na wspomnianej liście znalazły się między innymi takie pojazdy jak samoloty, czołgi, śmigłowce czy bezzałogowe statki powietrzne. Rosjanie mają obiecane ekstra wypłaty za zniszczenie każdego z powyższych. Najwięcej pieniędzy mają otrzymać za strącenie samolotu. Jak konkretnie wyglądają jednak omawiane kwoty?

ZOBACZ TAKŻE: NAJWIĘKSZA W HISTORII KOMETA WIDZIANA PRZEZ CZŁOWIEKA, ZMIERZA W KIERUNKU NASZEJ PLANETY! NAUKOWCY PODAJĄ, KIEDY ZNAJDZIE SIĘ NAJBLIŻEJ UKŁADU SŁONECZNEGO [FOTO]

300 tysięcy rubli za samolot, 200 tysięcy rubli za śmigłowiec – zestawienie nagród dla rosyjskiego wojska

Zestawienie nagród w zależności od zniszczonej maszyny, pojawiło się na Twitterze. O wszystkim pisze między innymi portal o2.pl. Prezentuje się to w sposób następujący:

Jak widać na powyższej grafice, najwięcej pieniędzy przewidziano za zniszczenie samolotu – 300 tysięcy rubli, co w przeliczeniu daje około 15 tysięcy złotych. Zniszczenie śmigłowca to 200 tysięcy rubli (około 10 tysięcy złotych), zniszczenie czołgu 100 tysięcy rubli (około 5 tysięcy złotych). W zestawieniu jest jeszcze choćby bezzałogowy statek powietrzny za 50 tysięcy rubli (około 2,5 tys. złotych), wóz bojowy BMP za 50 tysięcy rubli i samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy także za 50 tysięcy rubli.

źródło: Twitter, o2.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.