Rosjanie grzebali żywcem cywili – kazali im kopać własne groby

Rosjanie grzebali żywcem cywili

Szokujące doniesienia! „The Guardian” poinformowało, że Rosjanie zmuszali cywilów do kopania grobów, by następnie pochować ich tam żywcem. 

Rosjanie grzebali żywcem cywili

Do mediów nieprzerwanie docierają szokujące informacje z frontu. W środę 13 kwietnia zastępca szefa prokuratury obwodu kijowskiego Ołeh Tkałenko w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Guardian” poinformował o odnalezieniu 765 ciał w obwodzie kijowskim, w tym 30 ciał dzieci.

Od czasu wycofania się Rosjan z obwodu kijowskiego na początku kwietnia odnaleziono tam jak dotąd 765 ciał cywilów, w tym 30 ciał dzieci – powiedział Tkałenko.

Tkałenko twierdzi, że Rosjanie specjalnie pozostawili ciała Ukraińców, by wzbudzić strach. Ponadto uważa, że w ciągu najbliższych tygodni liczba odnalezionych ciał może wzrosnąć.

W dalszej części rozmowy z „The Guardian”, kijowski prokurator opisał w jaki sposób zabijano Ukraińców. Opis okrutnych zbrodni mrozi krew w żyłach. Z wypowiedzi dowiadujemy się, że cywile byli zmuszani do kopania grobów, w których zakopywano ich żywcem.

Byli wykorzystywani do pracy przymusowej. Kazali im kopać ich własne groby i złamali im palce. Strzelali blisko ich głów i między nogami (…) Zostali powieszeni, ich ręce były powykręcane – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: TAK ROSJA PŁACI SWOIM ŻOŁNIERZOM – UJAWNIONO KWOTY ZA KONKRETNE ZNISZCZENIA

Sytuacja na Ukrainie

Przypomnijmy, że do zmasowanego ataku Rosji na Ukrainę doszło 24 lutego 2022 roku w godzinach porannych. Od tego dnia na terenie naszych wschodnich sąsiadów mają miejsce zacięte walki. Z każdym kolejnym dniem przybywa informacji dotyczących karygodnej postawy Rosjan, którzy dopuszczają się brutalnych zbrodni. Ponadto używają niedozwolonej broni, bombardują budynki mieszkalne oraz zabijają cywili, w tym dzieci. Liczba ofiar z dnia na dzień rośnie, jednak waleczni Ukraińcy nie poddają się i dzielnie odpierają ataki wroga.

 

źródło: „The Guardian”, zdjęcie – Twitter

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.