Jeden składnik sosu spowodował śmierć – ważna przestroga!

składnik sosu

48-latek postanowił przyrządzić zielony sos, którego jednym ze składników jest czosnek niedźwiedzi. Mężczyzna sam zebrał roślinę, niestety pomylił ją z trującymi liśćmi zimowitu jesiennego. Po spożyciu zaledwie kilku łyżek poczuł się źle, a lekarzom nie udało się go uratować. Zobaczcie, jak odróżnić czosnek niedźwiedzi o zimowitu jesiennego. 

Składnik sosu spowodował śmierć

Do tragicznej pomyłki doszło w niemieckim mieście Freising, niedaleko Monachium. 48-latek zrobił sos, do którego miał dodać czosnek niedźwiedzi. Niestety zerwana przez niego roślina okazała się niezwykle trująca. Policja relacjonuje, że mężczyzna zjadł zaledwie kilka łyżek mikstury, a jak sam przyznał, jej smak był dosyć gorzki. 

ZOBACZ TAKŻE: USZKODZONO CZASZKĘ PODCZAS TESTU NA KORONAWIRUSA – KONIECZNA BYŁA OPERACJA

Mieszkaniec Niemiec po spożyciu sosu poczuł się źle i szybko zgłosił się do kliniki. Niestety było już za późno, ale lekarzom nie udało się uratować mężczyzny.

Z badań toksykologicznych dowiadujemy się, że jednym ze składników sosu był liść zimowitu jesiennego, który swoim wyglądem przypomina czosnek niedźwiedzi. Roślina ta jest silnie trująca dla ludzi i zawiera kolchicynę, czyli organiczny związek chemiczny o silnie toksycznym działaniu. Po około 4-6 godzinach od spożycia zimowitu pojawiają się pierwsze dolegliwości. Najczęściej są to wymioty, mdłości, ból brzucha, a czasem i paraliż. 

Na poniższym zdjęciu zobaczycie różnice między czosnkiem niedźwiedzim (po lewej) i liśćmi zimowitu jesiennego (po prawej).

Er kochte mit selbstgesammelten Kräutern – und starb, obwohl er nur wenige Löffel aß!

Opublikowany przez RTL.de Wtorek, 4 maja 2021

Obecnie zimowit jesienny stosuje się do produkcji substancji leczniczych, a niegdyś stosowano go w medycynie ludowej.

Niemieckie władze wielokrotnie apelowały, aby nie spożywać samodzielnie zebranych roślin. Niestety nie wszyscy biorą do siebie liczne ostrzeżenia. Warto wspomnieć, że takich przypadków jest więcej. Jak informuje serwis RTL, podobna sytuacja spotkała małżeństwo. Kobietę udało się uratować, natomiast mężczyzna nie przeżył zatrucia.
źródło: polsatnews.pl, facebook.com, rtl.de

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.