Za pieniądze na pomoc po pandemii zbudowali… ogromny pomnik kałamarnicy! Jego cena zwala z nóg!

pomnik kałamarnicy

Japońskie miasto Noto otrzymało rządowe pieniądze, które miały posłużyć na pomoc w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Fundusze przeznaczono jednak na zupełnie inny cel, a mianowicie… ogromny pomnik kałamarnicy, który zdaniem władz ma przyciągnąć turystów. Kwota przeznaczona na monument jest ogromna! Poznajcie szczegóły!

Ogromny pomnik kałamarnicy

Noto to nadmorska miejscowość w Japonii. Miasto otrzymało rządowe pieniądze na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa. Przeznaczono je jednak na budowę ogromnego pomnika kałamarnicy. Zdumiewający monument ma 9 metrów długości i 4 metry wysokości. Co więcej, przedstawia on głowonoga naturalnie występującego w przyrodzie. Odtworzono go, zachowując rzeczywiste rozmiary. Jak twierdzą władze Noto, pomnik pomoże przyciągnąć do miasta turystów, a więc fundusze zostały wydane zgodnie z ich przeznaczeniem. Warto podkreślić, że miasto to słynie z owoców morza i serwowanych z nich dań.

Lokalne media podają, że na budowę pomnika wydano 25 milionów jenów, czyli około 870 tys. złotych. Jego budowa rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, a w marcu 2021 postanowiono go przy porcie.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCY TREND W CHINACH – BRELOKI Z ZAMKNIĘTYMI W ŚRODKU ŻYWYMI ZWIERZĘTAMI

Pomnik kałamarnicy szybko wzbudził skrajne emocje. Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa spowodowała ogromne straty nie tylko humanitarne, ale również gospodarcze. Wiele osób twierdzi, że istnieje wiele lepszych możliwości na spożytkowanie rządowych pieniędzy. Z kolei zwolennicy budowy pomnika uważają, że jego ogromne rozmiary jak i wyraziste kolory to świetny sposób na przyciągnięcie turystów, którzy z pewnością zdecydują się na spróbowanie owoców morza w okolicznych restauracjach i barach.

Nagranie przedstawiające ten monstrualny pomnik możecie zobaczyć poniżej:

O komentarz w sprawie poproszono mieszkańców miasta. Jak informuje The Guardian, spora część z nich krytycznie podeszła do budowy pomnika. Zgodnie stwierdzili, że pieniądze powinny być przeznaczone m.in. na służbę zdrowia.

Myślicie, że zbudowanie pomnika kałamarnicy to odpowiedni cel na wykorzystanie rządowych pieniędzy?

źródło: polsatnews.pl, youtube.com, styl.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.