Znamy nowe obostrzenia na święta! Konferencja rządu

fatalne doniesienia

Znamy nowe obostrzenia na święta! Stało się to, co już wczoraj zapowiadał premier Mateusz Morawiecki. O wszystkim na konferencji prasowej mówili Adam Niedzielski oraz Waldemar Kraska. Główne zmiany dotyczą jeszcze większych limitów nałożonych na społeczeństwo (osoby niezaszczepione). Szykuje się także zdalna nauka w okolicach ferii zimowych. Minister zdrowia poruszył również temat testowania pracowników, który nie będzie się wiązać z wysłaniem na kwarantannę. Kolejne obostrzenia dotyczą klubów i dyskotek.

Znamy nowe obostrzenia na święta! Konferencja Adama Niedzielskiego. Tylko 30% w restauracjach, hotelach, kinach itp.

A więc jednak – potwierdziły się zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego. Na dzisiejszej konferencji prasowej wypowiadali się między innymi Adam Niedzielski oraz Waldemar Kraska. Ten drugi zapowiedział, że:

Od 15 grudnia obniżony zostaje limit obłożenia w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych i sakralnych do 30 proc.

To jednak nie koniec. Zmiany dotyczą także systemu nauki – uczniów czeka przejście na tryb zdalny. O szczegółach także mówił Waldemar Kraska:

Wraca nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE OBOSTRZENIA NA ŚWIĘTA JUŻ PEWNE! PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZAPOWIADA CO NAS CZEKA I UCHYLA RĄBKA TAJEMNICY

Zamknięte kluby i dyskoteki

Waldemar Kraska na konferencji przekazał, że zamknięte będą też kluby oraz dyskoteki. Ta decyzja może nie spodobać się wielu osobom. Kolejne obostrzenia dotyczyć mają komunikacji zbiorowej:

Od 15 grudnia wprowadzony zostaje limit 75 proc. obłożenia w transporcie zbiorowym.

Obowiązkowe szczepienia dla pewnych grup zawodowych od 1 marca 2022

Na konferencji przekazano także informację o obowiązku szczepień dla poszczególnych grup zawodowych. Portal Onet.pl, podaje, że:

Drugim elementem są obowiązkowe szczepienia od 1 marca dla wybranych grup pracowniczych: medycy, nauczyciele i służby mundurowe.

źródło: Onet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.