Nowe obostrzenia na święta już pewne! Nieoficjalnie: wiadomo co wprowadzi rząd

szalony projekt pis

Nowe obostrzenia na święta już pewne! Premier Mateusz Morawiecki zdradził dziś, że na dniach zostaną one oficjalnie ogłoszone. Uchylił też rąbka tajemnicy, czego tak naprawdę możemy się spodziewać. Wszystko zostanie wprowadzone właśnie ze względu na wspomniane już święta, oraz ze względu na nową mutację Omikron. Portal RMF24.pl dotarł do nieoficjalnych informacji, które mówią, jakie dokładnie obostrzenia mogą wejść w życie. Konferencja ma się odbyć jutro lub pojutrze.

Nowe obostrzenia na święta już pewne! Nieoficjalnie: wiadomo co wprowadzi rząd

Pod koniec listopada rząd ogłosił zaostrzenie panujących obostrzeń, które dotyczyło głównie limitów dla osób niezaszczepionych w miejscach takich jak kina, restauracje i siłownie. Restrykcje weszły w życie z dniem 1 grudnia i wiadomo, że mają potrwać do 17 grudnia. Już teraz wiadomo jednak, że na święta czeka nas kolejny pakiet obostrzeń. Wszystko potwierdził dziś premier Mateusz Morawiecki:

Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron.

Szef rządu dodał jeszcze:

We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze.

Premier Morawiecki zwrócił uwagę na to, że podczas czwartej fali umiera bardzo dużo osób.

ZOBACZ TAKŻE: WCHODZIŁ NA ŚNIEŻKĘ W SAMYCH SPODENKACH. RATOWNICY URATOWALI NIEROZSĄDNEGO TURYSTĘ, A TEN ICH OKRADŁ

Nieoficjalnie: wiadomo, jakie obostrzenia tym razem przygotował rząd. Uderzą głównie w niezaszczepionych

Dziennikarze RMF24.pl dotarli do interesujących informacji. Jak na razie wszystkie są nieoficjalne, ale w przeszłości takowe przecieki publikowane przez RMF niemal zawsze się sprawdzały. To właśnie jutro lub pojutrze rząd ma ogłosić jeszcze bardziej surowe zaostrzenie limitów dla osób niezaszczepionych.

Bardzo możliwe, że na dyskoteki będzie mogło wejść zaledwie 50 osób nieposiadających certyfikatu szczepień. Ostrzejsze limity mogą pojawić się też na koncertach. Premier Morawiecki mówił:

Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.