Nowa kapsuła do szybszej i godnej śmierci – drukowana w 3D [WIDEO]

Kapsuła do godnej śmierci

Eutanazja to kontrowersyjny temat budzący u wielu osób skrajne emocje. Nie mniej jednak w wielu krajach przyspieszanie śmierci jest legalne. W ich gronie jest Szwajcaria, która w swoim kraju planuje wprowadzić specjalne kapsuły do godnej, szybkiej i bezbolesnej śmierci. Co ciekawe, maszyny są drukowane w drukarce 3D.

Eutanazja

Eutanazja jest przyspieszeniem śmierci osoby chorej, która pragnie pożegnać się ze światem. To kontrowersyjny temat, który ma swoich zwolenników jak i przeciwników, jednak w niektórych miejscach na świecie można w pełni legalnie skorzystać z takiej możliwości. Ponadto wiele firm, w tym m.in. holenderska marka Sarco zajmuje się tworzeniem specjalnych kapsuł, w których osoba chcąca umrzeć może się zabić. Tym razem marka stworzyła nową, przełomową maszynę do przyspieszenia śmierci.

ZOBACZ TAKŻE: GRÓB KRZYSZTOFA KRAWCZYKA WYPOSAŻONO W NOWOCZESNE TECHNOLOGIE – NOWOŚĆ NA CMENTARZU

Sarco X

Holenderska firma Sarco opracowała kapsułę, dzięki której osoba chcąca umrzeć może godnie i całkowicie bezboleśnie odejść z tego świata. Śmierć w kapsule polega na gwałtownym wpompowaniu odpowiedniej ilości azotu do komory. To sprawia, że osoba znajdująca się w kabinie traci przytomność, a następnie umiera, nie czując bólu ani duszenia.

Mówi się, że wynalazek marki Sarco tak naprawdę nie jest produktem do eutanazji, a do samobójstwa, ponieważ sterowanie kapsułą znajduje się w jej wnętrzu. Wszystkie opcje można włączyć za pomocą głosu lub ruchem gałek ocznych. Możliwość tą wprowadzono specjalnie dla osób, borykających się z ciężką niepełnosprawnością.

Warto dodać, że maszyna jest drukowana w 3D. Na ten moment nie są znane dokładne koszty związane ze stworzeniem kapsuły, jednak Sarco poinformowało, że wydrukowany przez nich samochód kosztował 7,5 tys. dolarów. Dzięki tym danym można mniej więcej oszacować wydatki związane ze stworzeniem kapsuły. Produkt ma być skierowany głównie do Niderlandów, Belgii, Szwajcarii, Kolumbii, Kanady, Luksemburgu i niektórych stanów w USA.

Film przedstawiający działanie kapsuły możecie zobaczyć poniżej:

źródło: youtube.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.