Zdumiewające zjawisko nad Warszawą. Ludzie chwycili za telefony, jest wyjaśnienie [WIDEO]

zdumiewające zjawisko nad warszawą

Zdumiewające zjawisko nad Warszawą! Mieszkańcy stolicy w środę 11 sierpnia chwycili za telefony i zaczęli nagrywać niebo. Wszystko miało miejsce wieczorem, już po zmroku. Wtedy też na niebie można było zobaczyć świetlisty, szybko przemieszczający się obiekt. Przypominał on kulę ognia. Co tak naprawdę pojawiło się nad Warszawą? W sieci bardzo szybko zamieszczono wyjaśnienie, które zaskoczyło wiele osób! Z czym więc mieliśmy do czynienia? Nagrania oraz rozwiązanie zagadki znajdziecie poniżej.

Zdumiewające zjawisko nad Warszawą. Ludzie chwycili za telefony, wyjaśnienie zagadki już znane. Co to było?! [WIDEO]

Nieprawdopodobne sceny rozegrały się nad Warszawą 11 sierpnia tego roku. W środę wieczorem, gdy niebo nad stolicą było już ciemne, mieszkańcy dostrzegli niepokojące sceny. Mianowicie, nad ich głowami pojawiło się coś, co na pierwszy rzut oka przypominało kulę ognia. Ognisty kształt przemieszczał się z dużą prędkością.

Wszystko momentalnie skojarzono z meteorytem lub spadającymi perseidami. W sieci zaroiło się też od nagrań dziwnego wydawałoby się zjawiska. Ludzie z niepokojem dopytywali, czym może być szybko przemieszczająca się „kula ognia”. Wyznawcy teorii o UFO także prędko zaczęli snuć teorie spiskowe. Wszystko wyglądało w następujący sposób:

ZOBACZ TAKŻE: „LEX TVN” UCHWALONE PRZEZ SEJM. PRZEGRANE GŁOSOWANIE POWTÓRZONO. WIADOMO KTO I JAK GŁOSOWAŁ!

Zagadka się wyjaśniła – to nie meteoryt, a akcja promocyjna Red Bulla

Choć trzeba przyznać, że na nagraniach wszystko wygląda naprawdę niepokojąco – prawda okazała się zgoła inna. Mianowicie, wszystko było zaplanowaną akcją Red Bulla. Ogniste obiekty latające, które zauważyli mieszkańcy Warszawy – w istocie okazały się… skoczkami spadochronowymi z flarami.

Wszystko postanowili wyjaśnić także przedstawiciele marki Red Bull, a ich oświadczenie przytacza portal o2.pl:

W środę (11 sierpnia) późnym wieczorem wingsuiterzy z Red Bull Skydive Team, czyli światowej sławy ekipa skoczków spadochronowych w specjalnych, podświetlonych kombinezonach przeleciała nad Warszawą z prędkością 200 km/h. Widowiskowa formacja skoczków przypominała zjawisko Perseidów, które w tym tygodniu doskonale widać na niebie.

źródło: Twitter, YouTube, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.