Zderzenie trzech tirów pod Ząbkowicami Śląskimi [WIDEO]

zderzenie trzech tirów pod ząbkowicami

Zderzenie trzech tirów pod Ząbkowicami Śląskimi! Zatrważające nagranie – ku przestrodze – postanowiła udostępnić policja. Widać na nim jak na dłoni nieodpowiedzialne zachowanie jednego z zawodowych kierowców. Właśnie ono doprowadziło 5 sierpnia do poważnie wyglądającego wypadku, który mógł skończyć się tragicznie. Co jednak ciekawe, ale i ważne – nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Zobacz nagranie!

Zderzenie trzech tirów pod Ząbkowicami Śląskimi

Zatrważające wideo zdecydowali się udostępnić policjanci. Jest to jednak nagranie, które powinien zobaczyć każdy kierowca. Z pewnością pobudza ono wyobraźnie i sprawia, że droga a zwłaszcza jej niebezpieczne odcinki, zaczną budzić odpowiedni respekt. Tym razem w całe zdarzenie zamieszanych było trzech zawodowych kierowców prowadzących tiry. Niestety, jeden z nich zdecydował się na brawurowy manewr, który zakończył się potężną kraksą. Wszystko można zobaczyć w filmie poniżej:

Kierowcy który spowodował wypadek, zatrzymano prawo jazdy

Wszystko zaczęło się od tego, że kierowca który spowodował wypadek, chciał ominąć inną ciężarówkę. Manewr zaczął jednak wykonywać na ostrym łuku drogi, dodatkowo przekraczając podwójną linię ciągłą. Z pewnością przyświecała mu jakże złudna maksyma „a nóż się uda”. Niestety, nie udało się. Nie tym razem. Z naprzeciwka nadciągała inna ciężarówka, cysterna prowadzona przez czeskiego kierowcę. Mimo błyskawicznej reakcji, nie zdołał on wyhamować, a jego naczepa wpadła w poślizg, uderzając w uciekającego sprawcę. 

Wszystko wyglądało bardzo poważnie. Na domiar złego, w dwa tiry który się zderzyły, wjechał trzeci. Jedynym pozytywem całego zajścia jest to, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 8, która nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Bardzo często dochodzi tam bowiem do tragicznych wypadków, w których życie straciło już wiele osób. Niemniej, jak widać na powyższym materiale, kierowcy sami gotują sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego taki, a nie inny los.

Kierowcy okazali się trzeźwi, ale droga była zablokowana przez naprawę długi czas. 56-letniemu sprawcy, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Ponadto do sądu skierowano wniosek o ukaranie go. Ukarany został jeszcze kierowca, który na koniec uderzył w dwa tiry. On otrzymał mandat wysokości 500 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA SPRAWNA AKCJA POLICJI W LUBLINIE! AWANTURNICY POBILI PRZECHODNIA, SZYBKO ICH ZATRZYMANO

źródło: policja

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.