Zawracali korytarzem życia – policja namierzyła 55 kierowców, posypią się mandaty

zawracali korytarzem życia

Zawracali korytarzem życia – weźmie się za nich policja! Funkcjonariusze namierzyli aż 55 kierowców, którzy łamiąc przepisy i utrudniając drogę służb ratunkowych do poszkodowanych, poruszali się autostradą A4 dnia 26 sierpnia. Wobec 20 z nich już wszczęto postępowania. 

Zawracali korytarzem życia – policja namierzyła 55 kierowców, którzy łamali przepisy

Ostatnio bardzo głośno było o sytuacji, w której kierowcy poruszający się autostradą A4, korytarz życia dla służb ratunkowych wykorzystali jako swoistą drogę odwrotną z zakorkowanej przez wypadek autostrady. Zdarzenie to nagrano i opublikowano w sieci. Rzecz jasna nie wszyscy decydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jednakże skala zjawiska była i tak szokująca. A to dlatego, że kierowcom nieustannie zwraca się uwagę na to, jak powinni zachować się w takowych sytuacjach. Niecierpliwi teraz odpowiedzą za swoje wykroczenie. A to dlatego, że sprawą zainteresowała się policja. Ukaranych ma zostać przynajmniej 55 kierowców, a wobec 20 wszczęto już postępowania.

Nagranie z sytuacją o której mowa, można obejrzeć poniżej: (pisaliśmy o nim także wcześniej – można to zobaczyć, klikając w ten link)

Kierowcy mogą liczyć się z poważnymi konsekwencjami

Jak podaje się na ten moment, policjanci ustalili już 55 pojazdów, które feralnego dnia na autostradzie łamały przepisy. Na szczęście nie doprowadziło to do poważnej tragedii, jednakże w obliczu ogólnie przyjętych reguł, a także ewentualnego zagrożenia życia dla osób biorących udział w wypadku do których pędziły służby ratunkowe – jest to niedopuszczalne.

Portal poscigi.pl podaje, że wobec 20 kierowców wszczęto już postępowania – to prawdopodobnie pojazdy zarejestrowane na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Reszta podejrzanych jest rozsiana niemal po całym kraju, toteż funkcjonariusze będą zwracać się z pomocą do innych komend.

źródło zdjęcia:

ZOBACZ TAKŻE: SPISEK TAKSÓWKARZY WYMIERZONY W KIEROWCĘ BOLTA! OGROMNA KARA…

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.