Prowokacja taksówkarzy – wsadzili na minę kierowcę Bolta, 14 tysięcy złotych kary

prowokacja taksówkarzy

Prowokacja taksówkarzy! Ich wojna z kierowcami aplikacji takich jak Uber czy Bolt, choć pozornie ucichła, weszła na nieco inny poziom. Pewnej intrygi podjęli się pracujący na taryfach w Bydgoszczy. Zamówili bowiem kurs Boltem tuż pod Inspektorat Drogowy. Powiadomili o tym tamtejszych pracowników, a ci skontrolowali pojazd i kierowcę który ich przywiózł. Efekt? Ogromna, sięgająca blisko 14 tysięcy złotych kara pieniężna! 

Prowokacja taksówkarzy – zamówili kurs Boltem tuż pod Inspektorat Ruchu Drogowego

Z pewnością większość pamięta wojny taksówkarzy z Uberem i Boltem. Były protesty, była przemoc, niszczenie pojazdów i zastraszanie. Blokowano drogi, a także pojazdy pracujących we wspomnianych aplikacjach osób. Teraz taksówkarze weszli na jeszcze inny poziom walki z ich zdaniem nieuczciwym zarobkiem. Wszystko działo się w Bydgoszczy – a wskutek zorganizowanej akcji kierowców taryf, ich konkurencja została wnikliwie skontrolowana. Jak wszystko przebiegło? Taksówkarze zamówili kurs w aplikacji Bolt, którego celem był Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Tam czekały już osoby, które przeprowadziły właśnie wnikliwą kontrolę. Jej efekty okazały się opłakane w skutkach dla kierowcy odbywającego kurs.

14 tysięcy złotych kary dla kierowcy Bolta

Pod Inspektoratem skontrolowano pojazd marki Opel Insignia, którym odbywała się podróż. Działania inspektorów wykazały szereg nieprawidłowości. Chodziło między inni o: brak odpowiedniej licencji do przewozu osób kierowcy, brak odpowiednich badań lekarskich a także brak badań psychologicznych. To jednak nie koniec. Kontrolerzy stwierdzili, że usługa odbywała się wbrew obowiązującym jej przepisom, a do tego była ona nieuczciwą konkurencją wobec taksówkarzy.

Jak podaje portal donald.pl, wobec kierowcy Bolta wszczęto postępowanie administracyjne:

z tytułu wykonywania transportu drogowego bez wymaganej licencji, wykonywania przewozu okazjonalnego pojazdem niespełniającym kryterium konstrukcyjnego oraz wykonywania przewozu drogowego przez kierowcę nieposiadającego wymaganych badań lekarskich i badań psychologicznych.

Kara pieniężne za wszystkie wykroczenia wykryte podczas kontroli, sięga 14 tysięcy złotych. W sieci po raz kolejny wrze – internautom nie podoba się perfidne zachowanie taksówkarzy.

ZOBACZ TAKŻE: URZĄD W KRAKOWIE BLOKUJE UŻYTKOWNIKÓW NA FACEBOOKU. WSZYSTKO DLATEGO, ŻE ZADAJĄ NIEWYGODNE PYTANIA!

źródło zdjęcia: WITD Bydgoszcz

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.