Korytarz życia w Polsce? Zatrważające nagranie z A4 [WIDEO]

korytarz życia

Korytarz życia w Polsce? Zatrważające nagranie z autostrady A4 obiegło już niemal całą polską sieć. Widać na nim, jak kierowcy utrudniają przejazd bojowemu wozowi straży pożarnej, który pędzi do wypadku dwóch ciężarówek. Kierowcy tworzący popularny korytarz życia, postanowili po prostu zawrócić i jechać pod prąd – tym samym utrudniając dojazd służb ratunkowych do osób, które potrzebowały natychmiastowej pomocy. W sieci wybuchła burza, a co ciekawe – pojawiają się głosy zrozumienia dla zawracających na autostradzie.

Korytarz życia w Polsce? Wygląda właśnie tak – WIDEO

Korytarz życia to kwestia, która zwłaszcza w Polsce poruszana jest niezwykle często. Służby ratunkowe co rusz starają się edukować kierowców, w jaki sposób powinni zachowywać się między innymi na autostradach w razie wypadków i dojazdu tam straży pożarnej, pogotowia oraz policji. Jak jednak pokazuje nagranie które umieszczamy poniżej, nie wszyscy potrafią stosować się do wytycznych. Strażacy są załamani i bezradnie rozkładają ręce. Wideo pochodzi z wozu bojowego straży pożarnej, który pędził na 143 kilometr autostrady A4. Tam doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Można zobaczyć to tutaj:

Głosy ludzi są podzielone – nie wszyscy ganią zawracających kierowców

W takich sytuacjach internauci bardzo często ganią kierowców, którzy utrudniają przejazd służbom ratunkowym. Tym razem jednakże, słychać dwojakie głosy. Niektórzy komentujący zarejestrowane na filmie wydarzenia twierdzą, że nie dziwią się kierowcom. Wszystko przez upał, który tego dnia panował na drodze. Nie wszyscy w pojeździe musieli mieć wodę, ponadto w rozgrzanych autach mogły siedzieć dzieci. Takie tłumaczenia nie trafiają jednakże do każdego. Jeszcze jednym argumentem jest brak objazdów, lub zakorkowane alternatywne drogi dojazdu. Czy to jednak aby na pewno usprawiedliwia utrudnianie akcji ratunkowej?

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.