Zatrzymanie Romana Giertycha. Mocne wpisy Durczoka, Hołownii i Tuska!

Zatrzymanie Romana Giertycha

Zatrzymanie Romana Giertycha, które miało miejsce 15 października i odbiło się szerokim echem w mediach. W obronie mecenasa stanęło wiele znanych osób m.in. Donald Tusk, Szymon Hołownia i Kamil Durczok. Zobaczcie!

Zatrzymanie Romana Giertycha

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA w gmachu sądu. Mecenasowi zostały postawione zarzuty wyprowadzenia środków ze spółki giełdowej. Sam Giertych uważa, że zatrzymanie miało charakter polityczny. Co więcej, do zatrzymania doszło w przeddzień sprawy aresztowej Leszka Czarneckiego, którego Roman Giertych jest jedynym obrońcą. Jak zaznaczył mecenas w swoim ostatnim wpisie w social-mediach:

Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel

Następnie córka mecenasa, Maria Giertych poinformowała, że podczas przeszukania domu w Józefowie jej tato zemdlał. Według jej słów Giertych zemdlał w toalecie, do której wszedł wraz z funkcjonariuszem CBA. Mecenas karetką został przewieziony do szpitala, a w sieci można znaleźć sprzeczne informacje odnośnie do jego stanu zdrowia. Żona Giertycha, Barbara Giertych poinformowała, że stan jej męża jest poważny, a nawet zagrażający życiu.

Zobaczcie również: Pościg za brak maseczki – interwencja policji i wojska [WIDEO]

Od wczoraj w sieci pojawiło się mnóstwo wpisów, w których wielu znanych ludzi ze świata polityki i nie tylko stanęło w obronie zatrzymanego mecenasa.

Zatrzymanie Romana Giertycha. Mocne wpisy Durczoka, Hołownii i Tuska!

Głos jako jeden z pierwszych na swoim profilu zabrał Donald Tusk. Już na wstępie zaznaczył, że Roman Giertych naraził się władzy, ujawniając jej korupcyjny charakter.

Następnie głos zabrał Szymon Hołownia. O ile na jednym z kont w mediach społecznościowych zamieścił krótki, aczkolwiek dosadny wpis, to na jego Facebooku pojawiła się nieco obszerniejsza wypowiedź. Hołownia dał jasno do zrozumienia, że władza nie cofnie się przed niczym, a swoimi postępowaniami dąży do samozagłady.

Jestem wstrząśnięty wiadomościami o Romanie Giertychu, który przebywa w szpitalu w poważnym stanie. Słowa gorącej otuchy…

Opublikowany przez Szymona Hołownię Czwartek, 15 października 2020

Zatrzymanie Romana Giertycha skomentował również w mocnych słowach Kamil Durczok. W jego obszernym wpisie nie brakuje porównań naszego kraju do Rosji.

CBA przygotowało kajdanki. Ziobro-groźne zarzuty. Kurski-wieczorny show. A w nim, w roli głównej, jeden z najbardziej znanych mecenasów, obrońca ludzi niszczonych przez reżim Kaczyńskiego i jeden z głównych oponentów obecnej władzy. Roman Giertych. Skuty, oskarżony i, przez część opinii publicznej, już skazany

TAK SIĘ RODZI DYKTATURA.CBA przygotowało kajdanki. Ziobro – groźne zarzuty. Kurski – wieczorny show. A w nim, w roli…

Opublikowany przez Kamila Durczoka Czwartek, 15 października 2020

Nie da się ukryć, że tą sprawą od wczoraj żyją media w całym kraju.

Sprawa jest rozwojowa. Planuje się kolejne zatrzymania- przekazało CBA.

Źródło: Onet.pl, Instagram, Money.pl