Pościg za brak maseczki – interwencja policji i wojska [WIDEO]

Pościg za brak maseczki

Pościg za brak maseczki. Tego jeszcze nie było i chyba mało kto spodziewał się, że kiedykolwiek dojdzie do takiej sytuacji. Po wprowadzeniu przez rząd polityki „zero tolerancji”, funkcjonariusze mocno wzięli sobie do serca nowe obostrzenia. W Giżycku doszło do sytuacji, kiedy interweniować musiała policja i wojsko. Zobaczcie wideo z tego zdarzenia!

Pościg za brak maseczki – interwencja policji i wojska!

Nagły przyrost osób chorych na koronawirusa sprawił, że rząd wprowadził nowe obostrzenia. Cała Polska znalazła się w strefie żółtej, zmniejszono liczbę osób mogących brać udział w zorganizowanych imprezach, wprowadzono nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, powrócą godziny dla seniorów, a także wprowadzono politykę „zero tolerancji”. Dotyczy ona policjantów, którzy muszą zrezygnować z pouczeń i skutecznie karać obywateli za brak maseczek.

Do zaskakującej sytuacji doszło w Giżycku. Jak informuje „Twój Kurier Olsztyński”, patrol mieszany składający się z policjantki i żołnierki próbował zatrzymać mężczyznę, który nie miał na sobie maseczki. Funkcjonariuszka postanowiła wylegitymować mieszkańca Giżycka, jednak ten zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg za panem bez maseczki. Policjantce udało się go dogonić. Wówczas doszło do przepychanek. Kobieta tłumaczyła, że chce go wylegitymować, jednak na nic zdały się jej prośby. Wkrótce do policjantki dołączyła również żołnierka, która pomogła w obezwładnieniu mężczyzny.

Przypadkowi świadkowie postanowili nagrać całe zdarzenie, które możecie obejrzeć poniżej:

Z oficjalnych informacji policji wynika, że tylko w sobotę i niedzielę wystawiono ponad 1100 mandatów za brak maseczek, przy czym około 400 osób nie przyjęło mandatu. Warto dodać, że jeśli przyjmiemy mandat, a później dojdziemy do wniosku, że jest on niesłuszny, możemy skorzystać z procedury „uchylenia wyroku za czyn, który nie był zabroniony”. Informuje o tym art. 101 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Wówczas mamy 7 dni od wystawienia mandatu na złożenie wniosku do sądu rejonowego.

Przypominamy, aby dokładnie zapoznać się z art. 54. Kodeksu wykroczeń.

ZOBACZ: MANDAT ZA BRAK MASECZKI – WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ART. 54 KW.

 

źródło: nczas.com, youtube.com, tko.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.