Zatrważające zdjęcie z Warszawy – to czyha na łąkach i w zaroślach [FOTO]

zatrważające zdjęcie z warszawy

Zatrważające zdjęcie z Warszawy – lecznica dla zwierząt pokazała, co czyha w łąkach i zaroślach na nasze zwierzęta. Jak się okazuje, pierwsze naprawdę ciepłe dni trwającej wiosny, zachęciły ludzi do odbywania spacerów wraz ze swoimi pupilami. Trzeba jednak mieć na uwadze, że sezon na kleszcze powoli daje o sobie znać. Pasożyty nie mają żadnych zahamowań i masowo wgryzają się w napotkane zwierzęta. Niektóre, gdy napiją się wystarczającą ilość krwi, osiągają nawet wielkość paznokcia dorosłej osoby. Fotografie ze stolicy mrożą – nomen omen – krew w żyłach.

Zatrważające zdjęcie z Warszawy – to czyha na łąkach i w zaroślach, nasze zwierzęta w niebezpieczeństwie

Pierwsze ciepłe dni wiosny wiele osób skłoniły do wyruszenia w długie spacery, z dala od cywilizacji. Bardzo często takie wyjścia odbywają się w asyście choćby psów. Jak się jednak okazuje, nasze pupile już teraz narażone są na pasożytniczych lokatorów lasów, łąk i zarośli. Mowa o kleszczach. Niepokojące fotografie z kleszczami w roli głównej opublikowała jedna z warszawskich lecznic. Pasożyty wyciągnięto z jednego ze znalezionych niedawno psów.

Fotografia pojawiła się w social mediach (Facebook) kliniki Multiwet Centrum Zdrowia Małych Zwierząt. Widać na niej gromadę kleszczy, z czego kilka z nich jest naprawdę potężnych. Można tam przeczytać:

Niestety sezon kleszczowy w pełni, dlatego jeszcze raz prosimy – ZABEZPIECZAJCIE SWOJE ZWIERZAKI!

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA ZAKAŻENIA W REPREZENTACJI POLSKI PRZED MECZEM Z ANGLIĄ! PECHA CIĄG DALSZY. CO Z KRYCHOWIAKIEM? MIMO BYCIA OZDROWIEŃCEM, JEGO TEST WYKAZAŁ OBECNOŚĆ KORONAWIRUSA!

Bardzo ważna jest profilaktyka – sezon na kleszcze coraz dłuższy i coraz szybciej

Lekarze weterynarii podkreślają, że sezon na kleszcze zaczyna się coraz szybciej i trwa coraz dłużej. Wobec tego właściciele czworonogów muszą być wybitnie ostrożni. Tutaj zaleca się przede wszystkim profilaktykę. Mowa o podawanie psom specjalnych środków ochronnych lub zakładaniu obroży, która odstrasza insekty. Warto pamiętać także, że kleszcze mogą przenosić groźne choroby.

O tym, jak poważna jest skala problemu, niech świadczy poniższy wpis na Facebooku kliniki Multiwet Centrum Zdrowia Małych Zwierząt:

Nasze techniczki, Iza i Agata nie musiały opuszczać kliniki by znaleźć dowody zbliżającego się ocieplenia. Podczas badania znalezionego dziś psiaka, odkryły w jego sierści ogromną ilość… kleszczy.

Weekendowa aura zachęcała do poszukiwania pierwszych zwiastunów wiosny ☀️🌷
Nasze techniczki, Iza i Agata nie musiały…

Opublikowany przez Multiwet Centrum Zdrowia Małych Zwierząt Niedziela, 28 marca 2021

źródło: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.