Nieznane fakty o „Nasz nowy dom” – ekipa potwierdza!

nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” to poruszająca produkcja, która chwyta za serca. Mało osób jednak wie, że nie wszystkim rodzinom można pomóc. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać się do programu? Których domów się nie remontuje? Poznajcie szczegóły!

O czym jest program?

„Nasz nowy dom” to wyjątkowa produkcja, która niezmiennie od lat cieszy się ogromną popularnością. Porusza serca widzów i daje nadzieję na lepsze jutro. W każdym odcinku poznajemy poruszającą historię rodziny, która potrzebuje pomocy. Gospodyni programu, Katarzyna Dowbor, razem z ekipą nie tylko poprawiają warunki bytowe uczestników, ale w trakcie remontu ich domu rodzina spędza czas na wymarzonych i upragnionych wakacjach.

ZOBACZ TAKŻE: MROCCZNA STRONA „NASZ NOWY DOM” – SĄSIEDZI NAPRAWDĘ TO ROBIĄ!

Nieznane fakty o „Nasz nowy dom”

Nie trudno się domyślić, że zainteresowanie udziałem w programie jest ogromne. Zgłoszeń do produkcji jest naprawdę wiele, a pomoc wszystkim chętnym jest praktycznie niemożliwa. W związku z tym wszyscy muszą przejść przez pewną selekcję.

Trzeba wiedzieć na pewno, że to jest nasz dom, wypełnić ankietę i czekać, aż się odezwiemy. Dużo jest zgłoszeń, ale staramy się tak wybierać, by te najbardziej potrzebujące rodziny miały remont. Wszystkim nie wyremontujemy, nie da się – zdradziła Katarzyna Dowbor. 

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że ekipa programu nie może wyremontować domu lub mieszkania, należącego do gminy. Warunkiem koniecznym jest bowiem posiadanie aktu własności nieruchomości. To wciąż nie koniec wymagań. Ekipa niestety musi odrzucić również mieszkania, które są w bardzo złym stanie technicznym. Warto przypomnieć, że remont trwa jedynie 5 dni, a kierownicy budowy są odpowiedzialni za odnowioną nieruchomość.

Nie możemy wyremontować domów, które są w bardzo złym stanie technicznym, bo mamy kierowników budowy, którzy są za tę całą budowę odpowiedzialni i nie możemy wziąć się za coś, kiedy nie jesteśmy pewni, że ten dom będzie stał przez następnie kilkanaście czy kilkadziesiąt lat – zdradziła Martyna Kupczyk, architektka z programu „Nasz nowy dom”.

źródło: o2.pl,pomponik.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.