Zatrważające doniesienia – ponad 1200 nowych zakażeń! Obostrzenia już dziś?

dramatyczne dane

Zatrważające nieoficjalne doniesienia – ponad 1200 nowych zakażeń! Jeszcze przed oficjalną publikacją Ministerstwa Zdrowia, do takich informacji dotarł zawsze świetnie poinformowany dziennikarz RMF FM, Michał Dobrołowicz. Tak wielkiego przyrostu nie obserwowaliśmy już 4 miesiące. Niepokojący jest też wzrost liczby zakażeń w porównaniu z tym, co miało miejsce dokładnie przed tygodniem. Czy to już oznacza, że obostrzenia – o których mowa w Ministerstwie Zdrowia jest od dawna – w końcu wejdą w życie?

Zatrważające nieoficjalne doniesienia – ponad 1200 nowych zakażeń! Co z obostrzeniami?

Wszystko wskazuje na to, że dziś przekroczona zostanie graniczna bariera 1000 zakażeń na dobę – i to od razu w sposób bardzo zdecydowany. Graniczna, bo rząd właśnie taką liczbę podawał w kontekście ewentualnego wprowadzania nowych obostrzeń.

Jak czytamy w RMF24.pl – tamtejszy zwykle świetnie poinformowany reporter, Michał Dobrołowicz donosi, że dziś Ministerstwo Zdrowia poda wieści o aż 1230 nowych przypadkach zakażeń. To wielki wzrost względem poprzedniej środy, który sięga aż 40%, co może niepokoić. To także największy dobowy przyrost zakażeń od 4 miesięcy.

Czy to oznacza, że lada moment pojawią się obostrzenia? Wiele na to wskazuje. Jak pisaliśmy już wcześniej, rząd uznał, że przekroczenie 1000 nowych przypadków na dobę powinno być sygnałem do rozpoczęcia działań. Wygląda więc na to, że już lada moment pojawią się powiatowe podziały na zielone, żółte i czerwone strefy. Pod uwagę przy wyznaczaniu konkretnych stref, brane będą nie tylko nowe dobowe zakażenia, ale także odsetek zaszczepionych już mieszkańców danych regionów.

ZOBACZ TAKŻE: MISTRZYNI PARKOWANIA PUŚCIŁY NERWY – ZAJĘŁA TRZY MIEJSCA I NIE WYTRZYMAŁA, GDY KTOŚ KULTURALNIE ZWRÓCIŁ JEJ UWAGĘ. NAGRANIE HITEM POLSKIEGO INTERNETU [WIDEO]

5 tysięcy zakażeń dziennie do końca października? Taki model przytacza minister zdrowia Adam Niedzielski

Portal RMF24.pl przytacza słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który snuje prognozę na najbliższy miesiąc. Jego zdaniem, przy tysiącu zakażeń w końcówce września – do końca października możemy mieć około 5 tysięcy zakażeń na dobę:

Według prognozy, która przewiduje ten tysiąc na koniec września, mieliśmy też założenie, że do końca października będzie około 5 tys.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.