Zmarł w szpitalu po wypiciu 1,5 litra popularnego napoju. Pochłonął go w 10 minut

zmarł w szpitalu po wypiciu

Zmarł w szpitalu po wypiciu 1,5 litra popularnego napoju. Mężczyzna miał pochłonąć go w zaledwie 10 minut. Światowe media przyznają, że nigdy wcześniej nie miał poważnych problemów zdrowotnych. Historia, która wydarzyła się w Chinach, powinna być przestrogą dla wszystkich. Jak podaje portal Popularne.pl, 22-latek wypił półtora litra coli. Według relacji, miał umierać w męczarniach. Dlaczego wszystko skończyło się tragedią? Spróbowali to wyjaśnić lekarze w gazecie „Clinics and Research in Hepatology and Gastroenterology„.

Zmarł w szpitalu po wypiciu 1,5 litra popularnego napoju. Młody mężczyzna pochłonął go w 10 minut

Dramat w Chinach. Młody, zaledwie 22-letni mężczyzna zmarł w szpitalu po wypiciu 1,5 litra popularnego napoju. Przyznał, że pochłonął go w 10 minut. Portal Popularne.pl podaje, że chodziło o colę. To właśnie po jej wypiciu, 22-latek zaczął odczuwać dyskomfort. Pojawił się niebywale uciążliwy ból brzucha, oraz obrzęk w okolicach żołądka.

Po sześciu godzinach mężczyzna znalazł się już w szpitalu, a jego stan ciągle się pogarszał. Lekarze stwierdzili u niego bardzo niskie ciśnienie, nierówny oddech oraz wysoki puls. Dopiero tomografia komputerowa wykazała konkretne problemy. Okazało się, że w złym stanie jest wątroba pacjenta.

W Popularne.pl czytamy, że winne wszystkiemu mogły być gazy zawarte w napoju. Zwykle ulatniają się one po odkręceniu butelki, a tym razem miały trafić wprost do organizmu 22-latka. To one miały doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia wątroby, choć lekarze przez blisko 20 godzin walczyli, aby utrzymać młodzieńca przy życiu.

ZOBACZ TAKŻE: MISTRZYNI PARKOWANIA PUŚCIŁY NERWY – ZAJĘŁA TRZY MIEJSCA, A PÓŹNIEJ ZWYZYWAŁA KIEROWCĘ, KTÓRY ZWRÓCIŁ JEJ UWAGĘ. W SIECI OPUBLIKOWANO NAGRANIE, KTÓRE ZYSKUJE CORAZ WIĘKSZĄ POPULARNOŚĆ [WIDEO]

Lekarze próbują wyjaśnić, co tak naprawdę doprowadziło do tragedii

Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Stała się także trudnym orzechem do zgryzienia dla lekarzy i uczonych. W końcu zdecydowano, że wszystko zostanie opisane w „Clinics and Research in Hepatology and Gastroenterology”.

Zdaniem lekarzy z Chin, do tragedii mogły doprowadzić bakterie, a nie sam napój. Artykuł opublikowany we wspominanym czasopiśmie odbił się sporym echem w Europie. Z wnioskami, które wyciągnęli chińscy lekarze, nie do końca zgadzają się uczeni z Europy. Uważają, że w sprawie zebrano zbyt mało danych, aby z pełną świadomością obwieszczać światu swego rodzaju wnioski.

źródło: Popularne.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.