Zaskakujący raport Ministerstwa Zdrowia po świętach – ile nowych przypadków?

zaskakujący raport ministerstwa

Zaskakujący raport Ministerstwa Zdrowia po świętach – wiadomo już, jaka jest ilość nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba, o której poinformowano, jest zdecydowanie niższa niż te, które obserwowano jeszcze przed minionym weekendem. Jak łatwo się domyślić, ma to z pewnością związek ze świętami i mniejszą ilością wykonywanych testów. Niemniej jednak, w skali zeszłego tygodnia, dzisiejszy rezultat wygląda naprawdę abstrakcyjnie. Wiadomo też o nowych zgonach oraz wyzdrowieniach. Szczegółowe dane prezentujemy poniżej.

Zaskakujący raport Ministerstwa Zdrowia po świętach – ile nowych przypadków 6 kwietnia 2021?

Poznaliśmy najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący nowych zakażeń w naszym kraju. To pierwszy meldunek MZ po świętach wielkanocnych. Liczby są jednak naprawdę stosunkowo niskie, biorąc pod uwagę to, co działo się choćby w weekend przed tygodniem, lub w całym minionym tygodniu. Łatwo jednak domyślić się, że wszystko spowodowane jest Wielkanocą.

Jak wszystko wygląda natomiast w praktyce? Dnia 6 kwietnia 2021 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8245 nowych przypadkach zakażeń, 60 zgonach i aż 27 269 wyzdrowieniach. Dodatkowo zaszczepiono 6475 osób. W sumie w Polsce zaszczepiono już 6 665 384 osoby.

ZOBACZ TAKŻE: LOCKDOWN PRZEDŁUŻONY OD 9 KWIETNIA? POJAWIAJĄ SIĘ PIERWSZE NIEOFICJALNE DONIESIENIA. NIE SĄ TO OPTYMISTYCZNE SCENARIUSZE, ALE JEST SZANSA, ŻE PEWNE RESTRYKCJE ZNIKNĄ!

Co dalej z obostrzeniami? Z rządu dobiegają pierwsze nieoficjalne doniesienia

Powoli zbliża się termin 9 kwietnia, a więc data, do której początkowo miały potrwać obowiązujące obecnie obostrzenia. Już teraz można jednak przypuszczać, że zostaną one wydłużone. Takie same doniesienia – mimo że jeszcze nieoficjalne – krążą w kuluarach i mają pochodzić ze sprawdzonych rządowych źródeł.

Istnieje jednak mała szansa, że pewne restrykcje znikną. Mowa o ewentualnym otwarciu przedszkoli i żłobków. Nieśmiało mówi się też o powrocie do szkół uczniów z klas 1-3. Decyzje te jednak mają dopiero zapaść i są uzależnione od tego, jak będzie wyglądać sytuacja związana z wirusem. Już na dniach powinniśmy poznać oficjalne stanowisko rządu.

źródło: Twitter, RMF24.pl, Gazeta Pomorska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.