Lockdown przedłużony po 9 kwietnia? Są nieoficjalne informacje

majówka 2021 jakie obostrzenia

Lockdown przedłużony po 9 kwietnia? Pojawiają się pierwsze informacje, dotyczące najbliższej przyszłości w naszym kraju. Jak dobrze wiadomo, aktualne obostrzenia planowo mają potrwać do 9 kwietnia, jednak niemal pewne jest, że wszystko zostanie przedłużone. Takie są również nieoficjalne wieści napływające z rządu. Do kiedy obowiązujące obostrzenia mogą zostać przedłużone? Czy któreś z nich znikną? Jakie plany ma rząd i od czego zależy podjęcie decyzji? Wiadomo również, kiedy możemy spodziewać się konkretnych informacji!

Lockdown przedłużony po 9 kwietnia? Pojawiają się nieoficjalne informacje, to nie są dobre wieści

Planowy termin końca obostrzeń nadchodzi wielkimi krokami. Tymczasem, jak dobrze wiadomo, sytuacja związana z epidemią w naszym kraju jeszcze nie polepszyła się na tyle, aby gwałtownie znosić obostrzenia. Nie wiadomo także, jak wskaźniki nowych zachorowań będą wyglądać po świętach wielkanocnych. Już teraz pojawiają się pierwsze doniesienia – choć jeszcze nieoficjalne – dotyczące rzeczonych ograniczeń. Prawdopodobnie restrykcje zagoszczą na dłużej.

O wszystkim pisze między innymi portal pomorska.pl. Według informacji tam zawartych, przedłużona zostanie większość obostrzeń, które obowiązują aktualnie. Mieli to ustalić dziennikarze Onetu. Kluczowe decyzje zapadną natomiast tuż po świętach. Prawdopodobnie w okolicach 7-8 kwietnia, rząd ogłosi oficjalną decyzję co do przyszłości na konferencji prasowej. Jakie obostrzenia mogą ewentualnie zniknąć?

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ JACKOWSKI NIE MA DOBRYCH WIEŚCI – TO PRAWDOPODOBNIE ZACZNIE SIĘ JUŻ W LIPCU! CZY PO RAZ KOLEJNY TRAFI W DZIESIĄTKĘ I DOKŁADNIE PRZEWIDZI PEWNE WYDARZENIA? OSTATNIO TAKA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE!

Jakie obostrzenia mogą zniknąć po 9 kwietnia? Ptaszki ćwierkają, że być może otworzą się…

Jak doskonale wiadomo, aktualnie wyłączone z użytku są galerie handlowe (poza małymi wyjątkami, tj. apteki i sklepy spożywcze), hotele i miejsca noclegowe, baseny, obiekty sportowe, kina, teatry, muzea, filharmonie, kasyna. Do tego nie należy zapominać o nieczynnych salonach fryzjerskich i kosmetycznych, salonach tatuażu itp. Wprowadzono także ograniczenia w sklepach budowlanych i meblowych. Z pewnymi wyjątkami nieczynne są przedszkola i żłobki, a limity wprowadzono w kościołach i sklepach.

O tym, że obostrzenia mogą potrwać dłużej, w Telewizji Polskiej miał mówić rzecznik rządu, Piotr Müller:

Nie wykluczam, że obostrzenia nawet w tym zakresie, co teraz, mogą z nami zostać dłużej niż do 9 kwietnia.

Gazeta Pomorska informuje ponadto, że pewne ograniczenia mogą jednak zniknąć po 9 kwietnia. To mimo wszystko nadal nieoficjalne wieści i wszystko zależy od tego, czy sytuacja nie będzie się nadal pogarszać. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę optymistyczny scenariusz, po 9 kwietnia być może ruszą na nowo przedszkola i żłobki. To samo tyczy się uczniów klas 1-3. Ale to wciąż nieoficjalne przecieki.

źródło: Gazeta Pomorska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.