Niedzielski o powrocie do normalnego życia – niepokojące wieści!

koniec noszenia maseczek

Adam Niedzielski wypowiedział się na temat potencjalnego powrotu do normalności. Okazuje się, że minister zdrowia nie przekazał pozytywnym informacji. Skutki pandemii mogą towarzyszyć niektórym nawet do końca życia

Niedzielski o powrocie do normalnego życia

Pandemia koronawirusa nie daje o sobie zapomnieć, a skutki śmiercionośnego wirusa widzimy gołym okiem. Nie da się ukryć, że zaraza w pełni zmieniła nasze życie, a na powrót do normalności będziemy musieli jeszcze poczekać, o ile w ogóle się doczekamy… Przypomnijmy, że od początku pandemii potwierdzono w naszym kraju prawie 2,5 mln przypadków zakażeń, przy czym ponad 55 tys. z nich miało skutek śmiertelny.

Liczne obostrzenia i regularnie zmieniające się restrykcje sprawiły, że przyszło nam żyć w zupełnie innym świecie. Z pewnością większość osób nie może doczekać się powrotu do normalności. Kiedy to nastąpi? Głos w sprawie zabrał minister zdrowia, Adam Niedzielski. W rozmowie z TVN24 powiedział:

Jeśli chcą mnie państwo zapytać, czy pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego, to odpowiedź brzmi: absolutnie tak.

ZOBACZ TAKŻE: LOCKDOWN PRZEDŁUŻONY PO 9 KWIETNIA? SĄ NIEOFICJALNE INFORMACJE

To jednak nie koniec niepokojących informacji. Minister zdrowia poinformował, że życie części osób zmieniło się nieodwracalnie, a maseczki i dystans społeczny będzie towarzyszył im już zawsze.

Nigdy! Nigdy już nie wrócimy do świata sprzed pandemii. Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem – powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił również, jak ważne w obecnych czasach są szczepienia. Zwrócił uwagę m.in. na Izrael, który przoduje jeżeli chodzi o ilość zaszczepionych obywateli.

Ostatnio przeglądałem dane z Izraela, które pokazywały, że jak tam zostało zaszczepione dokładnie 26 proc. społeczeństwa, to był bardzo wyraźny spadek zachorowań i oni się wówczas „przestawili” na pewien większy komfort funkcjonowania w normalny sposób.

źródło: popularne.pl, businessinsider.com.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.