Zaostrzenie obostrzeń tuż po świętach?! Jedna z branż jest przerażona!

Zaostrzenie obostrzeń tuż po

Wszystko wskazuje na to, że zaostrzenie obostrzeń tuż po świętach jest nieuniknione. Rząd w ten sposób chce się przygotować na masowe szczepienia i tym samym, zamiast odmrażania gospodarki wprowadzić jeszcze większe restrykcje. Które branże najbardziej by na tym ucierpiały? Zobaczcie!

Nie da się ukryć, że w dobie pandemii najbardziej ucierpiała branża hotelarska. Wszystkie wskazuje na to, że zaostrzenie obostrzeń właśnie w tej branży tuż po świętach Bożego Narodzenia jest nieuniknione. Jak wiadomo, hotelarze jeszcze nie dawno błagali rząd o złagodzenie restrykcji, a w zamian mogą dostać całkowity lockdown. Rząd w ten sposób chce ograniczyć przemieszczanie się ludzi i zapobiec kolejnych zakażeń oraz innych chorób, aby móc zaszczepić społeczeństwo.

Zaostrzenie obostrzeń tuż po świętach?!

Jak ustalili reporterzy RMF FM, na zaostrzenie obostrzeń tuż po świętach może się spodziewać branża hotelarska. Co więcej, nie ma co liczyć na złagodzenie aktualnych restrykcji. Mówi się, że rząd zastanawia się nad całkowitym zamknięciem miejsc noclegowych w całej Polsce. W tym momencie możliwe są wyjazdy służbowe, jednak nie da się ukryć, że wiele osób wykorzystuje to, jako pretekst, aby wypocząć. Nowe przepisy mają prawdopodobnie wejść w życie zaraz po świętach Bożego Narodzenia.

Jak czytamy na stronie RMF FM, nowe obostrzenia mają być wprowadzone, ponieważ rząd od nowego roku zaczyna szczepienia na koronawirusa. Aby zaszczepić jak największą liczbę osób, muszą być one zdrowe. Nowe restrykcje nie tylko mają nas chronić przed zarażeniem SARS-CoV-2, ale również przed innymi chorobami. Dodajmy, że Polska chce pójść śladem innych krajów, które już teraz wprowadziły podobne zakazy, a należą do nich Niemcy, Litwa, Słowacja oraz Holandia.

Co więcej, coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu nowych restrykcji również w handlu. Jednak, to branża hotelarska już teraz jest przerażona perspektywą nowych ograniczeń. Nie da się ukryć, że w okresie zimowym ucierpi na tym wielu hotelarzy, dla których te kilka miesięcy w roku jest najważniejszych.

Niemniej jednak, jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, dla rządu priorytetem jest zaszczepienie, jak największej liczby osób. Już teraz przeznaczono na szczepienia ponad 3 miliardy złotych. Wszystko wskazuje na to, że zaostrzenie obostrzeń tuż po świętach jest nieuniknione!

Zobaczcie również: Urodziny Radia Maryja – sanepid zadecydował, nie będzie kary!

Zaostrzenie obostrzeń tuż po świętach: źródło: RMF FM, YouTube, Money.pl.