Zalando rezygnuje z plastiku – opakowania będziesz musiał odesłać!

Zalando rezygnuje z plastiku – takie informacje przekazuje firma, co zapewne ucieszy większość klientów. Mianowicie, wprowadza opakowania wielokrotnego użytku, które będzie trzeba odesłać. Marka wykorzysta torby fińskiego start-upu RePack, które przypominają klasyczne koperty. 

Zalando rezygnuje z plastiku

To z pewnością krok do przodu, jeżeli chodzi o większe zaangażowanie w świecie ekologii. W związku ze zmniejszeniem wykorzystywania plastiku, firma wprowadza opakowania wielokrotnego użytku. Dodatkowo, cieszy nas fakt, iż coraz więcej marek i sklepów rezygnuje z jednorazówek i inwestuje w przyjazne dla środowiska tworzywa.

W najbliższym czasie 10 tysięcy klientów z Danii, Norwegii, Szwecji oraz Finlandii otrzyma swoje zamówienia w nowych opakowaniach. Dzięki współpracy z fińskim start up’em RePack, na rynek trafią koperty wysyłkowe, dostarczane prosto ze Sztokholmu. Co ciekawe, klienci po otrzymaniu zamówienia, będą musieli zwrócić opakowania z powrotem. Nawet jeżeli zamówionej rzeczy nie będą chcieli odesłać. I tutaj już wysiłek leży nie tylko po stronie firmy.

Second hand Zalando

Jakiś czas temu pisaliśmy o Zircle, czyli sklepie stacjonarnym, gdzie można kupić rzeczy używane. To kolejne świetne rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę. Ubrania dostępne w cenach 3,5 lub 7 euro, więc oferta jest korzystna! Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.

Podsumowując, cieszy nas fakt, że coraz więcej marek stawia na ekologiczne rozwiązania. Dobry zespół ludzi, odpowiednie spojrzenie na świat i chęci – przepis na sukces gotowy! Czekamy z niecierpliwością, aż inne firmy wezmą przykład z Zalando.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.