Zalando otwiera sklep stacjonarny – kupicie tam ubrania używane!

Zalando to firma założona w 2008 roku, ciesząca się ogromną popularnością. Aktualnie, prężnie działająca strona, które oferuje ogromną ofertę odzieży, obuwia, jak i dodatków. Możesz tam zamówić praktycznie wszystko, czego potrzebujesz.  Teraz idzie ona o krok dalej, gdyż Zalando otwiera sklep stacjonarny, ale z… odzieżą używaną! To może być ciekawe rozwiązanie! 

Zalando – znajdziesz tam to, czego potrzebujesz

Zalando pojawiło się w Polsce w 2012 roku i od tamtej pory możemy robić zakupy przez ich stronę. Znajdziemy tam sporą liczbę marek – tych droższych, jak i mniej kosztownych rzeczy, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie! Nie każdy ma czas na zakupy w galeriach, więc to jest świetne rozwiązanie. Można zaoszczędzić sporo czasu, jednak wiadomo, że nie każdy jest fanem internetowych zakupów.

Zalando poszło natomiast o krok dalej, mianowicie testuje sklepy z odzieżą używaną! Co jest świetnym rozwiązaniem i przede wszystkim ekologicznym, gdyż ubrania dostają drugie życie.

Zalando otwiera sklep stacjonarny

Zircle to second hand, który pojawi się w wersji stacjonarnej. Jak podaje Business Insider, przedstawicielom marki zależy na sprawdzeniu, jakie jest zainteresowanie rzeczami używanymi. Chcą poznać lepiej oczekiwania klientów i stworzyć takie rozwiązania, które będą bardziej dla nich odpowiednie.

Ubrania, które się tam znajdą pochodzą od klientów Zalando, którzy sprzedają je w niemieckiej aplikacji Wardrobe. Co ciekawe, rzeczy będą kosztować 3, 5 lub 7 euro, jednak producenci zapewniają, że przed trafieniem na półki sklepowe, dokonają starannej selekcji.

To, czy pojawi się więcej sklepów w innych krajach zależy przede wszystkim od zainteresowania pomysłem. Głównym punktem i tak jest sklep internetowy, ale warto próbować innych rozwiązań. Second handy są coraz bardziej oblegane. Przede wszystkim ze względu na ekologię jak i niskie ceny. Można tam znaleźć prawdziwe perełki!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.