Wyższe mandaty w Polsce – kierowca zapłaci nawet 1500 zł za wykroczenie?

wyższe mandaty

Wyższe mandaty w Polsce? Wielce prawdopodobne, że kierowcy popełniający wykroczenia drogowe, będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Nad wyższymi mandatami ma debatować nowy rząd. Czy będzie to jedna z pierwszych spraw, którymi zajmą się świeżo wybrani do sejmu politycy? Pojawiają się pogłoski, jakoby najwyższy mandat miał opiewać nawet na kwotę 1500 złotych. 

Wyższe mandaty w Polsce? Jest taki pomysł

Mandaty i punkty karne to zmora kierowców, którzy mają – potocznie mówiąc – ciężką nogę. Policja mandaty wlepia także za inne wykroczenia niż prędkość. Jednakże, to właśnie ograniczenia prędkości są najmniej respektowane przez polskich kierowców. Co jednak ciekawe, najwyższy mandat jaki aktualnie można dostać w Polsce to 500 złotych. Choć dla wielu z pewnością jest to spora kwota, w skali Europy nasz kraj jest bardzo łagodny i wyrozumiały co do kierowców. Sprawia to także, że dla wielu tego typu mandaty nie robią wrażenia. Dlatego też rząd rozważy zmiany w tejże kwestii.

ZOBACZ TAKŻE: SETNE WYKOLEJENIE TRAMWAJU WE WROCŁAWIU W TYM ROKU! AKTYWIŚCI PRZYGOTOWALI Z TEJ OKAZJI TORT DLA PREZYDENTA MIASTA

Nowy najwyższy mandat w Polsce wyniesie 1500 złotych?

Jak wcześniej wspomniano, aktualnie najwyższy w Polsce mandat to 500 złotych. Ta kwota nie zmienia się już od aż 16 lat. Teraz może być jednak inaczej. W kuluarach mówi się nawet o tym, że jego wartość wzrośnie aż do 1500 złotych. Tyle może wynosić kara za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości. 

Choć plotki o radykalnych zmianach wartości mandatów słychać coraz częściej, politycy jak na razie nie zabierają głosu w tej sprawie.

źródło zdjęcia: automator.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.